HIS Radeon 9600 - Czy karta jest w 100% sprawna?

Witam!!

Mam problem związany z kartą graficzną HIS Radeon 9600 256/128MB. Kiedyś dostałem tą kartę od znajomego który twierdził, że jest ona zepsuta. Od razu po otrzymaniu podłączyłem ją do swojego “starocia” i sprawdzałem ją na zwykłej grze. Po odpaleniu gry wyskakiwał error którego treści nie pamiętam, ale wiem, że był to błąd z pamięcią. Nie mogę podać dokładnej treści błędu, ale brzmiał podobnie jak w załączniku BŁĄD (również sprawdzałem ją na grze Counter Strike 1.6). Trudno również powiedzieć czy błąd dotyczył read czy write. Kilka dni temu podłączyłem kartę do tego samego komputera i zacząłem przeprowadzać “testy”. Uruchomiłem tą samą grę, ale nie wyskoczył błąd. Ściągnąłem kilka programów do sprawdzania kart graficznych. Wydaje mi się, że wyniki tych testów są dobre, ale wolę się upewnić. Poniżej są screeny ze wszystkich programów którymi testowałem kartę. Bardzo mi zależy na Waszej opinii ponieważ chcę tą grafikę sprzedać, a nie chce przykrych sytuacji. Sterowniki do karty graficznej ściągnąłem ze strony:

Link

Legancy Products HIS 9600 256/128MB

Czy błąd mógł wyskakiwać z powodu złego sterownika ?? Kiedy sprawdzałem kartę za pierwszym razem to ściągnąłem sterownik z innej strony.

53_1277988424_thumb.jpg BŁĄD

31_1277988438_thumb.jpg Specyfikacja - AIDA32

92_1277988452_thumb.jpg3DMark 2003 (1)

68_1277988460_thumb.jpg 3DMark 2003 (2)

97_1277988469_thumb.jpg Artifact Tester 5

50_1277988478_thumb.jpg Codecreatures Benchmark Pro

86_1277988486_thumb.jpg Video Card Stability Test

Bardzo zależy mi na czasie.

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje.

Powiem tak - żeby sprawdzić kartę dokładnie obserwuj program 3DMark, czy nie powstają w nim żadne przekłamania obrazu (artefakty). Możesz też pomęczyć ją po prostu grając w jakąś gierkę. Sprawdź też temperaturę tej karty. A ten wcześniejszy błąd pamięci nie był związany z kartą graficzną - prędzej jakiś konflikt w systemie, ew. błąd pamięci RAM.

Zrób jeszcze dla pewności -> http://www.programosy.pl/program,video- … -test.html

Poniżej umieściłem zrzut ekranu przedstawiający wynik testu.

Przeprowadziłem go programem podanego przez Canaletto.

beztytuuwbz.th.png

Chcę sprzedać kartę graficzną na allegro.

Mogę z czystym sumieniem wystawić aukcję i napisać, że karta jest sprawna ??

Wg zrzutu test zakończony pomyślnie.

Testy nie wykazują błędów, więc myślę, że możesz spokojnie sprzedać kartę jako sprawną.

Bardzo dziękuje za szybkie i pomocne odpowiedzi.

Temat do zamknięcia.