Historia dysku twardego

cześć robie projekt w pawerpoincie o dysku twardym i teraz robię zagadnienie historii dysku twardego na wikipedi pisze o pamięci bębnowej czy tylko to starczy bo troche mało czy pisać że np

"

Wzmianka o pierwszych pamięciach masowych pochodzi z połowy XIX wieku, były to karty perforowane, które służyły do programowania mechanicznych maszyn liczących. Następnym krokiem były pamięci działające na bazie lamp elektronowych, ewolucja doprowadziła w końcu do powstania pamięci magnetycznych: bąbelkowych, taśmowych czy bębnowych. Historia rozwoju technologii przechowywania danych, przedstawia się następująco:

* Pierwszy dysk twardy to rok 1957 i firma IBM, która zaprezentowała urządzenie nazwane RAMAC 350. Był to pięćdziesiąt 24 calowych dysków, których łączna pojemność sięgała 5MB. Koszt wydzierżawienia od firmy IBM tego urządzenia wynosił 35 tyś. dolarów rocznie co dawało niebagatelną sumę 7 tyś. dolarów za 1MB,

"

itp?

projekt na 2gimn

prosze o pomoc :] bo nie wiem jak zrobić z tą historią

Możesz to napisać … ale nie zapominaj o podstawowych zasadach tworzenia prezentacji … ( niezbyt wiele tekstu na jednym slajdzie, czcionka dobrze widoczna itp itd …). Ale nie myśl że ktoś za ciebie będzie na tym forum robił zadania domowe :slight_smile:

wiew wiem ja sobie sam robie tylko mam pytanko jeszcze bo mam tak

pamięć bębnową

RAMAC 350

i co potem? potem to już napisać że dzięki postępowi nauki i techniki dyski były ulepszane aż do dzisiejszego stanu?

bo nie wiem czy wgłębiać się tak bo historia dysku twardego to jeden z wielu tematów o dysku twardym