Historia Ochrony Windows Defender

Witam.bardzo proszę o pomoc jak mam wyczyścić całą historie ochrony w windows defender w systemie windows 10 bo nie wiem jak to zrobić proszę o pomoc

Naciśnij Win+R i wklej:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History

W Eksploratorze Windows włącz pokazywanie ukrytych plików (o ile wcześniej tego nie robiłeś), przejdź do folderu Service i wywal te dwa pliki, co się tam znajdują.

Odpal centrum ochrony Windows i wyłącz, a następnie włącz ochronę w czasie rzeczywistym. Historia powinna być już pusta.

W Powershellu uruchomionym jako Administrator możesz ustawić po ilu dniach logi w historii mają być czyszczone.

Set-MpPreference -ScanPurgeItemsAfterDelay 1

(poprawne wartości to 1 i więcej)

ok właśnie tak zrobiłem i nie znaleziono tego folderu co wkleiłem w eksploratorze plików w windows 10 proszę nadal o pomoc

On istnieje, ale jest ukryty. Najpierw w opcjach włącz pokazywanie ukrytych folderów systemowych i plików.
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/wyświetlanie-ukrytych-plików-i-folderów-w-systemie-windows-10-97fbc472-c603-9d90-91d0-1166d1d9f4b5#WindowsVersion=Windows_10

nadal występuję to samo nie znaleziono tego co wkleiłem do eksploratora plików proszę nadal o pomoc

Uruchom:
eventvwr.msc

W drzewku rozwiń aplikacje i usługi, rozwiń „Microsoft” klikasz na „Windows” po prawej stronie odnajdujesz Windows Defender i klikasz na niego 2 razy. Zaznaczasz pierwszy wpis i prawym p. myszy dajesz „Otwórz”
W akcjach po prawej wybierasz opcję wyczyść.

dzięki za pomoc tamta metoda mi pomogła znalazłem ten folder i wkleiłem i pisze mi że brak ostatni akcji to znaczy że już na dysku nie mam wirusów proszę o wiadomość

Wyczyszczenie historii/logów nie oznacza, że pozbyłeś się infekcji tylko „notatek” na jej temat z historii Windows Defnedera :stuck_out_tongue:

Jak chcesz dokładniej sprawdzić system to w dziale bezpieczeństwo otwórz temat i wklej logi według tego poradnika:

Ktoś z uprawnionych osób na forum sprawdzi Ci je.

a czy jak pobiorę ten program i przeskakuje wtedy to co będzie potem się działo

Jak jest infekcja to dalej będzie aktywna - najlepiej wyłączyć komputer do pierwszych instrukcji, chyba że uprawniona osoba napisze, że to infekcja psująca ponowny start Windows (np. rozwala partycję GPT i MBR).

przekanowałem komputer i nie ma jak narazie żadnych wirusów po usunięciu tego folderu w eksportacie plików

Czyli usunąłeś domek wirusów i teraz nie mają gdzie mieszkać.

A po co? To tylko logi

A po co? To tylko logi

@krystian3w - Zanim łapke do swojego czółka przyłozysz to moze dowiedz się co to takiego Historia ochrony… Przy okazji. To samo się czyści co 30 dni.
https://support.microsoft.com/en-us/windows/protection-history-f1e5fd95-09b4-46d1-b8c7-1059a1e09708

a jak pisze brak ostatnich akcji to znaczy że komputer mam czysty wyczyszczony z wirusów i nie trzeba robić czystego systemu

To znaczy ze nic nie znalazł , nic nie blokował.
Odczasu do czasu dobrze jest przeskanować komputer innym skanerem ponieważ zaden AV nie jest w 100 % skuteczny.

1 polubienie

chyba dobry jest do skanowania komputera program ad-aware

Zajrzyj do działu Bezpieczeństwo. Popatrz na posty @iJuliusz lub @ThetaETX a w nich na aplikację które zalecaja do skanowania systemu. To dobre skanery.
Jeśli masz problemy z malware to tam sie zwracaj, wstawiajac logi z FRST.

2 polubienia

@gucio123
Wykonaj profilaktycznie pełne skanowanie poniższymi programami. Pamiętaj o umieszczeniu zrzutu ekranu (screena) lub pliku wynikowego w przypadku odnalezienia szkodliwych elementów.


Następnie załącz logi FRST+Addition zgodnie z przyklejonym wątkiem: