Hitman pro wykrył problem z plikiem hosts. pomocy

Ale zastanawia mnie w takim razie czemu picasso w przedostatniej wiadomosci w punkcie 3 w tym linku przez cb podanym http://www.fixitpc.pl/topic/9007-zeroaccess/ w celu zrobienia hosts’a na nowo**(** bo tam miał ktoś uszkodzony we temacie z tego co wyczytałem w tejże wiadomości )

kazał’a wkleić w notatnik właśnie linijki ze znaczkiem

Ba! Mało tego, jeszcze kazała wkleić

Co u mnie na stacjonarnym kompie ( xp professional ) uznał jako coś nie teges… Na notebooku takiej sytuacji nie było, ale to dlatego że notebook w pliku hosts nie miał ( wiem bo otwierałem hostsa jak wiadomo :smiley: )

Aha i jeszcze mam jakiś błąd w stacjonarnym kompie. Coś związanego właśnie z omawianym hosts’em a mianowicie

( Poniższa nie wiem czy jest też z tym powiązana, ale zacytuję )

Zaufaj picasso i nie przejmuj się hitmanem.

Co do reszty, co próbujesz zrobić? IIS (Internet Information Services - Internetowe Usługi Informacyjne) to serwer stron WWW, mogłoby Cię to zainteresować gdybyś chciał uruchomić serwer stron na swoim komputerze. Możliwy do instalacji chyba poprzez Dodaj / Usuń Programy - Dodaj/Usuń składniki systemu Windows.

Ja jeszcze z picasso nie rozmawiałem tylko z tobą i z ekspertem od logów (nie picasso) ale spytam co i jak żeby mieć pewność.

Dziękuję adam9870 za namiary :slight_smile:

Ale chodzi o to że miałbym problemy z budową jakiegoś serwera czy nawet ze zwykłą swoją stroną?

I co oznacza że składnik mapowania hosta sieci web zostanie pominiety w pierwszym błędzie . Ma to związek z plikiem hosts czy z w/w przez cb problemem z uruchomieniem serwera stron na komputerze? Oraz jak dużą problematykę niesie dla mnie zwykłego usera i dla notebooka ten błąd ? :wink:

Dodane 17.07.2012 (Wt) 21:56

Witam, kilka dni temu przeniosłem temat na forum które mi poleciłeś, (fixitpc) Dostałem tam instruktaż od picasso aby dokonać naprawy pliku hosts w notebooku. Link do tematu: http://www.fixitpc.pl/topic/10108-watpl … ch-pomocy/ (jestem tam “exik”)

Zrobiłem wg tamtejszych zaleceń. Hosts obecnie wygląda teraz tak

Otrzymałem wiadomość że teraz jest ok. Natomiast zastanawia mnie plik kóry był już wczesniej ale mnie zastanawia bo nie mam go w folderze z hostsem na komputerze stacjonarnym A ten dziwny plik to HOSTS.MVP w którym to jest i była ta treść którą mam teraz w naprawionym hoście a mianowicie:

Nie wiem czemu tak jest że ten plik ma zawartośc taką sama jak plik hosts. Nie wiem co to za plik, czy kasowac czy nie ruszać oraz czy nie bedzie kolidował z plikiem hosts który to ma w sobie identyczną tresc - mile widziana odpowiedź :slight_smile: Kolejne pytanie. Wtedy gdy kilkanascie dni temu hitman pro uznał ten hosts na notebooku jako nie teges…

Jako nie prawidłowy to czy miał rację i czemu zamiast naprawić/zresetować hosts jak teraz fix-it to uczynił to hitman uciął tylko

? Czyżby naprawa hostsów nie była jego mocną stroną? - mile widziana odpowiedź :slight_smile:

I Kolejne pytanie. Czy na stacjonarnym również użyć fix-it czy nie? bo Pan Wiesiu sugeruje chyba że nie http://www.fixitpc.pl/topic/10108-watpl … ch-pomocy/ (jego trzecia odpowiedź). Czy dobrze zrozumialem słowa pana Wiesia? Potwierdzisz to, że na stacjonarnym zabieg jest niepotrzebny? bo chce miec pewnosć - mile widziana odpowiedź :slight_smile:

Wiem, rozpisałem się, ale mam nadzieje że poświęcisz chwilke na te kilka odpowiedzi. Za co z góry kolorowo ślicznie dziękuję

Nie wiem. Może próbujesz coś uruchamiać. To coś potrzebuje zainstalowanego serwera stron WWW (IIS), a Ty nie masz go zainstalowanego i tyle.

Serwer stron WWW zainstalowany na Twoim komputerze potrzebowałbyś gdybyś chciał uruchomić stronę WWW na swoim komputerze. “Uruchomić” w sensie - np. dobreprogramy działają na jakimś serwerze (nawet kilku) (nie na domowym komputerze, ale można spróbować uruchomić serwer na domowym komputerze, np. do celów testowych).

Nie wiem o co chodzi z tym hosts.mvp, nie znam tego pliku. Ja bym zostawił tak jak jest.

Stosuj się do rad picasso.

Pokazałem Ci plik hosts jaki jest po instalacji sytsemu. Picasso chyba też tak zrobiła. Po prostu podmień swój hosts na taki i nie przejmuj się niczym, wszystko jest ok.

Fixit z tego artykułu http://support.microsoft.com/kb/972034/en-us można zastosować do następujących systemów:

APPLIES TO


    Windows 7 Enterprise

    Windows 7 Home Basic

    Windows 7 Home Premium

    Windows 7 Professional

    Windows 7 Starter

    Windows 7 Ultimate

    Windows Vista Enterprise 64-bit Edition

    Windows Vista Home Basic 64-bit Edition

    Windows Vista Home Premium 64-bit Edition

    Windows Vista Ultimate 64-bit Edition

    Windows Vista Business

    Windows Vista Business 64-bit Edition

    Windows Vista Enterprise

    Windows Vista Home Basic

    Windows Vista Home Premium

    Windows Vista Starter

    Windows Vista Ultimate

    Microsoft Windows XP Home Edition

    Microsoft Windows XP Professional

    Microsoft Windows Server 2003, Web Edition

    Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition

    Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)

    Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition

    Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)

    Windows Server 2008 Datacenter

    Windows Server 2008 Enterprise

    Windows Server 2008 Standard

Mówiąc wprost - możesz użyć tego FixIt na Windows XP.

Użyj FixIt, picasso i ja podaliśmy Ci jak wygląda plik hosts po instalacji systemu i jeżeli masz wątpliwości to albo użyj fixit albo sam podmień zawartość hosts na taką na jaką podaliśmy. Hitmanem ani resztą się nie przejmuj - patrz co piszą ludzie, a nie programy. :slight_smile: Fixit załatwi sprawę, bo to narzędzie od Microsoftu - kto lepiej wie jak naprawić hosts, jeżeli nie jego twórca? :wink:

Jak coś, pytaj, ale jest ok.

Dzięki za odpowiedź. Na fixitpc DawidS28 napisał że na xp jest wszystko ok i nie trzeba użyć fixit’a póki nie ma na nim IPv6 (sam dół strony)

[http://www.fixitpc.pl/topic/10108-watpl … ge__st__20](http://www.fixitpc.pl/topic/10108-watpliwosci-zwiazane-z-poprawnoscia-plikow-hosts-na-kompach-pomocy/page st 20)

A ja właśnie nie mam, ale dzięki za odpowiedź :slight_smile: