..hm

Dzień dobry, ja chciałem zapytać o taką sprawe, ponieaż czasmi się tak zdarza że nie działą gg a słyszałem że przyczyną jest czasmi blokowanie się portów, czy ktoś coświe na ten temat?..

Hmmmmm. Mi się tak często zdarza że mi gg nie chodzi ( nie da być się dostępnym).

:oops: :oops:

I co z tego wynika :?:

:smiley: …to nikt się nie orientuje w tej sprawie?..a tak wogóle dzień dobry. Mialem nadzieję, że może jednak ktoś coś kiedyś… :smiley: .no ale jak nikt nic i wogóle to dziękuję i tak bardzo… :smiley:

Jak już kiedyś mówiłem nie jestem specjalistą w dziedzinie sieci :wink: ale moja opinia na ten temat:

  1. Jeżeli korzystasz z dwóch komputerów (pewnie nie) to może być tak, że gdy jesteś aktywny (dostępny) na komputerze nr 1 i włączysz się na komputerze nr 2 (co wymusza nieobecność na komputrze nr 1 - czerwone słoneczko) to później przejście na tryb dostępny na komputerze nr 1 jest często niemożliwy. Sytuacja ta ma miejsce w przypadku sieci lokalnej i jednego wspólnego wyjścia do Internetu (czyli tego samego zewnętrznego numeru IP). Aby zlikwidować ten objaw należy po prostu wyjść z GG poprzez opcję Zakończ i uruchomić program jeszcze raz.

  2. Jeżeli korzystasz z innych niż oryginalne GG programów (np. Tlen) to mogą być problemy z połączeniem a nawet konto może być zablokowane ponieważ (teoretycznie) jest to niezgodne z regulaminem firmy sms-express.com - producenta programu. Serwer obsługujący konta GG jest w stanie rozpoznać czy łączymy się za pośrednictwem oryginalnego GG czy też innych programów albo bramki internetowej (w tym ostatnim przypadku konta są niekiedy właśnie blokowane).

  3. Serwer GG czasami “siada”. Ostatnio zdaża się to stosunkowo rzadko ale jeszcze z rok, dwa lata temu był to częsty objaw. Tu nie można nic niestety poradzić…

  4. Używasz akceleratora plików, który zjada całe pasmo i GG się wyłącza a strony WWW otwierają się koszmarnie wolno. Trzeba w opcjach takiego programu ustawić limit transferu (dla modemu proponuję 2.5k/s, dla SDI/ISDN 5k/s).

  5. Masz zainstalowane oprogramowanie typu firewall albo łączysz się przez serwer czy router, który ma takie oprogramowanie albo przez sprzętowy firewall. Może to blokować niektóre porty ale zazwyczaj nie ma to wpływu na GG (używa różnych portów). Poza tym wtedy zawsze GG by nie działało…

Jak mówiłem nie uważam się za speca w tej dziedzinie ale może powyższe uwagi jakoś Ci pomogą :wink:

:smiley: Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź !!

O tesz tak milem… dopuki niezainstalowalem najnowszej wersji…i tak mi sie niedzieje… :lol:

A jak może to poprawnie funkcjonować skoro userów przybywa i łącza oraz servery padają, moim zdaniem to całkiem normalny objaw. Niesety kupe śmieci się dostaje ostatnio, z reklamami już chłopaki przesadzają.