Holograficzny zapis danych za pomocą niebieskiego lasera

Czy słyszał ktoś o tej technologii? Czy ktoś coś wie na ten temat? Jestem tego ciekawy. Czytałem już na różnych stronach, ale nie było nic konkretnego. Wyobraźcie sobie płytkę HVD o pojemności 500 GB, albo więcej… A wyobraźcie sobie gierkę zapisaną na takim nośniku, to dopiero będzie czad. Ciekawe jaki będzie DX? xD

A kto o tym nie słyszał? Trąbią o tym od paru lat, że to będzie następca Blu-Ray i HD-DVD…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_holograficzny

Oczywiście fajnie by było, bo pojemność ma sporą, tyle że przez parę lat niedostępne dla zwykłego śmiertelnika, a potem będzie drogie…może za 5-6 lat będzie to powszechnie używane.

a wyobraź sobie jak taka płyta ulega zniszczeniu, 500GB danych za jednym zamachem idzie w diabły #-o

Racja.

Wydaje mi się, że na najbliżesze 10 lat płyty o standardzie Blu-Ray (25GB, 50GB) spokojnie wystarczą, jak już staną się tak popularne i ogólnodostępne, jak DVD (ale i do tego jeszcze bardzo daleko).

Co będziecie nagrywać na płytkę o pojemności 25GB, 50GB, chociaż tą 50GB można sobie darować, bo przy ówczesnej popularyzacji DVD, płyty DVD-DL w ogóle prawie nie są używane przez zwykłych użytkowników, a cena tej płyty też jest niezbyt ciekawa, a przecież płyta Blu-Ray 50GB, bedzie odpowiednikiem obecnych DVD-DL.

Co za przeproszeniem nagrywalibyście na płytę o pojemności 500GB, gdyby w teraźniejszych czasach była tak popularna, jak zwykła DVD ? :lol: A wyobrażacie sobie cenę takowej płyty ? :cojest:

Ja bym nagrał obraz swego dysku twardego:) Zawsze miałbym zapasową kopię:P

ja bym na taką płytę nagrywał, ale zawsze bym nagrywał dane na 2 płyty to samo bo to zawsze 500gb by się straciło w razie awarii

Kupowanie nagrywarki za kilka tysięcy żeby nagrać 2 płyty, bardzo rozsądne…

IMO do użytku domowego taka nagrywarka szybko nie znajdzie zastosowania.