Horrendalnie długi start Windows

Witam forumowiczów,

Borykam sie z bardzo długim startem Windows. Odpalałem już programik Boot Vis do sprawdzenia co powoduje tak długi start ale on nie obejmuje najwcześniejszej fazy uruchamiania. Ładowanie systemu zawiesza się tuż po starcie - ten ekranik z latającym paskiem. Zwis na około minutę. Odłączyłem nagrywarkę - tej pauzy nie ma.

Pytanie: czy wie ktoś co do jasnej ciasnej ma w te kwestii nagrywarka? Dlaczego taki długi start wywołuje i jak to naprawić - nie mam zamiaru za każdym razem podpinać kabelka zasilającego do DVD gdy chce otworzyć płytę. :smiley:

Włącz sobie tryb z rejestrowaniem uruchamiania, następnie odczytaj plik C:\Windows\ntbtlog.txt (nie wklejaj tutaj jego zawartości, tylko ewentualnie wrzuć go na jakiś hosting) i sam zobacz, który plik tak długo się ładuje.

Ale o ile dobrze pamiętam Boot Vis tego etapu nie rejestreuje. Wcześniej uruchamiałem go, żeby to zbadać - ale ten etap jest pomijany.

Chodzi mi o ręczne wywołanie tego. Zerknij na to :arrow: http://www.studianet.pl/so_1_izk/winxp/ … 0tryby.htm

PS. Moja wina, mogłem to jaśniej opisać.

Jak jest ustawiona nagrywarka ?,pewnie chodzi o tryb master/slave i jest konflikt

A może po prostu wystarczy wyjąć płytę z napędu ? :wink:

Miałem identyczny problem.

Również start stawał na około minute ale się uruchomił.

Tylko potem były problemy myszka się zacinała poprostu był taki moment co wszystko na jakieś 5 sekund stawał.

Gdy odpinałem nagrywarkę DVD wszystko działało jak należy,Oddałem nagrywarkę do naprawy i po dwóch tygodniach dostałem nową.

I wszystko już dobrze chodzi.

Oczywiście, że jest sprawna. Jak problemem może być myszka skoro napisałem, że po odłączeniu DVD jest okej.

Nagrywarka jest na IDE2 SLAVE a dysk na zupełnie innym kontrolerze - SATA1. Nie wiem czy jakiekolwiek znaczenie ma to, że nagrywarka jest na IDE2 SLAVE bo jest to jedyne urządzenie podpięte na IDE. Ale sprawdzę.

Nagrywarka wypala i odczytuje jak najbardziej poprawnie.

Przenieście to na Humor :slight_smile: