Hot-spot z WIFI w domu

Witam.

Obacnie w domu posiadam sieć połączoną w taki sposób jak na obrazku niżej:

sie.jpg

Router jest jednak “przewodowy” (no internet “na kablach”) Chciałem jedank zrobić tak aby dowalić gdzieś jakiś dodatkowy router/access point/modem/adapter/karte WIFI aby zrobić coś w stylu hot-spotu aby mogły się do internetu dołączać inne urządzenia (laptop, telefon) i udostępnić im łącze. I teraz pytanie- co i gdzie dodać? Lepsza opcją będzie dodatkowy router bezprzewodowy podpięty pod obecny router czy może adapter na USB podpięty do PC1??

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :slight_smile:

Zamiast obecnego routera zainstaluj router bezprzewodowy, po co Ci dwa routery?

Nawet i dlatego że do PC1 jest podpięta drukarka która jest sieciową (nie dorysowałem tego). Po kablach jest to po prostu łatwiej skonfigurować. Zresztą nie chce mi się od nowa stawiać całej sieci w domu skoro mogę dowalić jakiś jeden router/kartę/adapter i mieć to z głowy. Pytam się tylko o to co bedzie lepsze, z czym będzie jak najmniej roboty i co bedzie najlepiej działać.

Routery bezprzewodowe mają też normalne wyjścia LAN tak jak ten Twój obecny router czyli masz 2 w 1.

Przykładowe gniazda takiego routera: http://www.emcomp.pl/allegro/dir300/img/dir300_3.jpg

Niema czegoś takiego jak router bezprzewodowy :smiley: ( chyba że chodzi ci o Apeka ) jest router z WiFi.

Co do wygody wszystko zależy od tego jakie masz mieszkanie czy dom ( wielkość , grubość ścian ) osobnym tematem są zakłócenia przemysłowe które mogą mieć niekorzystny wpływ ta twoją sieć WiFi. Pomijam też taki drobny szczegół jak sąsiedzi i inne nieporządne osoby które będą korzystać z twojego internetu radiowego jeżeli nie zabezpieczywszy sobie odpowiednio takiej sieci :smiley:

To co lepsze i najmniej roboty to wariant który masz teraz zainstalowany w domu.

Tak ale jedyny jaki jestem w stanie zdobyć posiada tylko jedno gniazdo. A nowy router (tego typu jak na zdjęciu) będzie troche kosztował. No nic jeszcze nad tym pomyślę. Dzięki za zainteresowanie tematem :slight_smile:

to dokup sobie Switcha lub Haba :smiley: jeden i drugi rozdzielą ci sieć Lan a koszt około 40-60 zł

Każdy będzie "trochę’ kosztował. Routery WiFi z LAN, możesz kupić już za kilkadziesiąt zł

Najlepiej postawić access point, podłączyć do jednego z portów LAN routera.

Wymiana routera nie ma sensu.

Kpc21 właśnie o czymś takim też myśałem. Aby do obecnego podłączyć jakiś z wifi i mieć 2 zamiast wymiany. Mam możliwośc pożyczenia od kumpla jakiegoś starego AP motoroli więc jutro/po jutrze sprawdze jak to działa. Mam tylko pytanie czy będe musiał go (czyt. access piont)/windows odpowiednio konfigurować czy po podpięciu i zrestartowaniu (wyciągnięciu i włożeniu wtyczki od ADSL) routera będzie to śmigać od razu? I czy przyda mi się programik Connectify 2.0?