Hotmail i Live Mail - opinie

(Bartoszlenar) #1

witam

poszukuję jakiejś skrzynki pocztowej z mobilnym webmailem, dużą objętością i w miarę bezpieczną, aby łączyć się z nią z sieci w terenie. co do gmaila- tu się już rozpoznałem, natomiast ciągnie mnie do hotmaila, jako że polityki google nie lubie, a live space jest imho wygodniejszy.

w każdym razie jeśli ktoś korzysta/korzystał z hotmaila i mógłby opisać swoje doświadczenia i odpowiedziałby na parę pytań - byłbym wdzięczny.

1. jak wygląda sprawa spamu na hotmail?

2. własna domena podpięta pod poczte - są jakieś problemy? można podpiąć domenę tylko i wyłącznie pod pocztę czy rownież pod live space?

3. bezpieczeństwo; czy używając standardowego windows live mail połączenie z hotmailem jest szyfrowane i bezpieczne kiedy używam niezabezpieczonych sieci wifi w terenie?

4. to samo co wyżej ale chodzi o webmail. logowanie i sama praca

(Saeros) #2

Hotmaila używam i tak:

Ad. 1 - Zero spamu, za to na Gmailu dostałem dość słynną wiadomość phishingową rzekomo od BZ WBK "Aktywuj swoje konto, kliknij w link..." (Ciekawe, zwłaszcza, że nie mam konta w WBK :stuck_out_tongue: )

Ad. 2. - Nie próbowałem i nie wiem.

Ad. 3. - Klient poczty Hotmaila łączy się przez protokół http, więc pewnie szyfrowany https jest też dostępny, szczerze to nie zwracałem na to uwagi :-k (Przerzuciłem się na webowe dostępy do moich skrzynek, nie mam zainstalowanego klienta, więc nie sprawdzę :wink: W każdym razie, gdy się ustawia Outlook Express wg pop3, trzeba ustawić bezpieczny port i włączyć szyfrowanie, czyli pewnie działa)

Ad. 4. - Jak wspomniałem wyżej, przerzuciłem się na webowy interfejs, nie bez powodu :smiley: Jest przejrzyście, wygodnie i szybko (co ciekawe pod Firefoksem szybciej niż pod IE8 :czarodziej: ) Generalnie wygląd podobny jak do klienta instalowanego na kompie, ale moim zdaniem czytelniej i wygodniej :wink:

penguin , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.