Hotmail vs GMail


(Sawatin) #1

Witam,

chciałbym zapytać o waszą ocenę tych dwóch ww. kont pocztowych.

To co dla mnie najważniejsze to: dostęp przez telefon (słyszałem, że w Hotmailu działa ActiveSync, który ponoć dobrze się spisuje w tej kwestii), bezawaryjność, prywatność.

Proszę o opinie.


(system) #2

Gmail lepszy przez Mobile, te całe ActiveSync to chwyt na reklamowy...


(Pharun) #3

Poza tym takie konto gmail możesz bez problemu połączyć z kontem YouTube, możesz mieć spersonalizowaną stronę główną google, zintegrować Gmaila i YouTuba ze swoim Facebookiem jeśli korzystasz, no i gmail naprawdę działa dobrze przez telefon - zarówno przez przeglądarkę typu IE (na Win Mobile) czy Opera Mini/Safari jak i przez programy pocztowe w bardzoej rozbudowanych telefonach. ActiveSync fakt faktem szału nie robi... więcej gadania i marketingu niż faktycznego zastosowania. Używam gmaila od dawno i polecam.


(L.B.G.) #4

Jeżeli masz telefon z symbianem to możesz zainstalować aplikacje do obsługi konta gmail


(ktośtam) #5

Nie tylko z Symbianem. Z dowolnego telefonu obsługującego aplikacje Java wchodzisz na stronę m.google.com i pobierasz klienta Gmail.


(Sawatin) #6

ok... w takim razie zobaczę jak ta aplikacja od Google będzie działać na moim telefonie.

A jeszcze jedna kwestia: ostatnio głośno jest o polityce prywatności prowadzonej przez google. Jest się czego bać?


(Pharun) #7

Absolutnie nie ma czego się bać. Problemy z prywatnością tyczyły się oznaczania pewnych rzeczy na google earth i google maps, zwykły śmiertelnik zwany potocznie użytkownikiem nie ma czego się bać jeżeli idzie o prywatność przy posiadaniu u nich skrzynki email, a na pewno nie ma większych powodów do obaw niż przy korzystaniu z dowolnej innej poczty.


(sla17) #8

Tylko Google wie, co tak naprawdę robi z użytkownikiem.


(system) #9

Wile hałasu o nic, skanowanie IP, każdy może to wykonać przechadzając się z laptopem po mieście. Prywatność w Chrome? Jeden wpis w licencji który został zmieniony, a smród pozostał.

Poza tym przy milionach użytkowników sądzenie że jest się pępkiem wszechświata jest co najmniej śmieszne. :stuck_out_tongue: