HotSpot Shield a Facebook

(Agnieszkabogdan1i2) #1

Dzisiaj zdarzyła mi się ciekawa sytuacja w trakcie logowania do portalu facebook.pl. Mianowicie został wyświetlony alert o tym, że wystąpiło logowanie z nieznanej lokalizacji tj. ze Stanów Zjednoczonych. W każdym bądź razie to mnie zdziwiło bo w tym czasie ja się logowałam z Polski. Używam programu HotSpot Shield i doszłam do tego, że jak jest ten program wyłączony to facebook odbiera lokalizację z Polski. Zaś jak program jest uruchomiony to odbiera lokalizację ze stanów. Nie wiem ale wydaje mi się, że to ma związek z numerem IP zmienianym co jakiś czas przez HotSpot Shield. Czy tak zmieniane przez ten program IP może przysporzyć jakieś problemy?

(antiferno) #2

Widze że FB ma takie same alerty jak gmail.

Poprostu jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie któro informuje użytkownika że nagle ktoś zaczał logować się z innego kraju ,mógłby np wchodzić na Twoje konto i zmieniać informacje /czytać wiadomości. To tylko info dla Ciebie , fb raczej nic z tym nie robi wiec nie masz czym sie przejmować

(kebkit) #3

Proszę napisać na temat:

• co za alert,

• co ten alert ma wspólnego z Facebookiem.

Jako tako Hot Spot Shield nie ma nic wspólnego z Facebook'iem.

(antiferno) #4

przeczytaj może jeszcze raz co napisała :confused:

(kebkit) #5

Już lepiej działa?

(Mlody993) #6

Jak już wyżej kolega napisał, nie przejmuj się tym. Jest to tylko i wyłącznie informacja dla Ciebie, że ktoś logował się z innego kraju. Skoro wiesz, że to wina tego HotSpot Shield to się nie przejmuj. :]

Tak w ogóle to facebook.com, a nie .pl ; p Ale mniejsza o szczegóły - grunt to PROBLEM.

Ciebie kolego to z tego forum powinni już wywalić dawno. Od rana widzę Twoje bzdury wypisywane na forum, to Twoje posty są nie na temat i w ogóle bez sensu. W moim temacie tez napisałeś jakąś bzdurę z niczym nie związaną.

(Pomoc) #7

Pewnie ten HotSpot Shield tworzy sieć szyfrowaną VPN, gdzie łączysz się najpierw z serwerem w Stanach i dopiero ten serwer łączy się z FaceBookiem. Program działa podobnie jak proxy, ale zapewnia dodatkowo szyfrowanie między Tobą, a tym serwerem.