HotSpot Shield a Facebook

Dzisiaj zdarzyła mi się ciekawa sytuacja w trakcie logowania do portalu facebook.pl. Mianowicie został wyświetlony alert o tym, że wystąpiło logowanie z nieznanej lokalizacji tj. ze Stanów Zjednoczonych. W każdym bądź razie to mnie zdziwiło bo w tym czasie ja się logowałam z Polski. Używam programu HotSpot Shield i doszłam do tego, że jak jest ten program wyłączony to facebook odbiera lokalizację z Polski. Zaś jak program jest uruchomiony to odbiera lokalizację ze stanów. Nie wiem ale wydaje mi się, że to ma związek z numerem IP zmienianym co jakiś czas przez HotSpot Shield. Czy tak zmieniane przez ten program IP może przysporzyć jakieś problemy?

Widze że FB ma takie same alerty jak gmail.

Poprostu jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie któro informuje użytkownika że nagle ktoś zaczał logować się z innego kraju ,mógłby np wchodzić na Twoje konto i zmieniać informacje /czytać wiadomości. To tylko info dla Ciebie , fb raczej nic z tym nie robi wiec nie masz czym sie przejmować

Proszę napisać na temat:

  • co za alert,

  • co ten alert ma wspólnego z Facebookiem.

Jako tako Hot Spot Shield nie ma nic wspólnego z Facebook’iem.

przeczytaj może jeszcze raz co napisała :confused:

Już lepiej działa?

Jak już wyżej kolega napisał, nie przejmuj się tym. Jest to tylko i wyłącznie informacja dla Ciebie, że ktoś logował się z innego kraju. Skoro wiesz, że to wina tego HotSpot Shield to się nie przejmuj. :]

Tak w ogóle to facebook.com, a nie .pl ; p Ale mniejsza o szczegóły - grunt to PROBLEM.

Ciebie kolego to z tego forum powinni już wywalić dawno. Od rana widzę Twoje bzdury wypisywane na forum, to Twoje posty są nie na temat i w ogóle bez sensu. W moim temacie tez napisałeś jakąś bzdurę z niczym nie związaną.

Pewnie ten HotSpot Shield tworzy sieć szyfrowaną VPN, gdzie łączysz się najpierw z serwerem w Stanach i dopiero ten serwer łączy się z FaceBookiem. Program działa podobnie jak proxy, ale zapewnia dodatkowo szyfrowanie między Tobą, a tym serwerem.