HotZlot 2009 - wątek ogólny

Ja bym jednak pozostał przy tych Mazurach :smiley:

A Wrocław to swoją drogą, trzeba będzie kiedyś stare śmieci odwiedzić.

No i ze starymi kumplami browara osuszyć :stuck_out_tongue:

Ja tam bym mógł wziąć odpowiedzialność za jakąś atrakcyjną siedemnastolatkę :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley:

Znów niemiłosiernie daleko ale zobaczymy,może i sie uda dotrzeć :slight_smile:

Już to wałkowaliśmy nie raz… Zgoda rodziców nie załatwia sprawy i nie zwalnia organizatorów od opieki na niepełnoletnimi uczestnikami, a nikt nie będzie za każdym chodził i go pilnował… Wystarczy, że taka (niepełnoletnia) osoba wypije choćby jedno piwo i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek (potknie się chociażby na schodach) i można mieć naprawdę mieć olbrzymie problemy… A na to - jak chyba rozumiesz - nikt z nas nie ma o ochoty…

I tu się mylisz niestety…

I zlot był w górach, II nad morzem, III na Mazurach, IV (jak się uda) będzie znów gdzieś bardziej na Południu… Wszystkich (jak zapewne zdajesz sobie sprawę) nie zadowolimy… Chyba trochę przesadzasz…

Osiągalne to może i jest (rozważaliśmy warianty w Czechach, na Słowacji i Litwie) ale wszystko rozbija się o czas dojazdu. Nie ma sensu robić Zlotu w takich miejscach jeżeli 2 dni straci się na sam dojazd… Poza tym jesteśmy patriotami i chcemy wspierać polski sektor turystyczny :stuck_out_tongue:

A za to co z tego powstanie? :stuck_out_tongue: :lol:

Jeśli pojade (czyli kwestia dostania sie na zlot bo wolny czas już zaklepany a i kasa zaczyna być odkładana) - to chętnie zabiore kogoś ze sobą, ale do kwesti dojazdu jeszcze długa droga, więc nie płakać, że nie macie jak dojecachać :wink: Zawsze się coś wymyśli.

PS - dla tych co jechali ze mną w zeszłym roku - dzień wcześniej nie bede już tyle pić :slight_smile:

Nie wiem czy cudowna zielona błyskawica bym tam dojechała (podróżnicy z Lublina i Torunia wiedzą o co chodzi) :wink:

Dodam jeszcze jedno. Impreza, którą organizujemy jest jedyna w swoim rodzaju. Żaden inny portal o tematyce komputerowej Zlotów w takiej formule nie organizuje. Impreza będzie praktycznie bezpłatna, trzydniowa, z noclegami, pełnym wyżywieniem, imprezą integracyjną, piwem itp… Do tego wyjątkowe miejsce i wyjątkowi ludzie - możliwość bezpośredniego spotkania z redakcją vortalu, moderatorami, czytelnikami, a także przedstawicielami największych firm z branży… Jeżeli ktoś śledził co działo się podczas pierwszego i drugiego Zlotu to wie, że do tego każdy wyjechał z całą masą fantów… Krótko mówiąc to wydarzenie, które bez przesady można nazwać unikalnym…

Dlatego też proszę - nie narzekajcie, że organizujemy w tym czy w tamtym miejscu. Staramy się zmieniać miejsca Zlotu aby “wszyscy mieli po równo” - czyli raz jednym było bliżej raz innym… Zdecydowana większość redakcji mieszka we Wrocławiu, więc akurat np. dla nas Mazury to wcale nie jest najlepsze miejsce… Myślę, że jednak warto jednak przemęczyć te kilka (czy nawet w ekstremalnych sytuacjach kilkanaście) godzin na dojazd aby wziąć udział w naprawdę niesamowitym wydarzeniu. Klimatu jaki tam panuje nie odda żadna foto czy wideorelacja… Tam po prostu trzeba być…

Byłem na Zlocie II i faktycznie mogę to potwierdzić, ale nie chodzi tylko o kwestie organizacji (która rzeczywiście jest niesamowicie dopracowana, wręcz perfekcyjnie - tylko pogratulować!), ale także o kwestie klimatu jaki panuje na imprezie. :wink:

Do Jastrzębiej też blisko nie mieliście. :wink:

Szczerze mówiąc, po drugim zlocie jestem w stanie dojechać chyba wszędzie. Więc nienarzekać, że daleko - jeśli ktoś będzie chciał to z dojazdem napewno coś wymyśli. Tymbardziej, że w tym roku będzie pewnie jak i w zeszłym i jeszcze poprzednim - redakcja pomoże z dojazdem podstawiając jakiś autobus. Nawet jeśli nie, to zawsze można się dogadać z kimś kto jedzie samochodem.

Na tym etapie nie chcielibyśmy jeszcze składać deklaracji ale wstępnie planujemy pomoc dla uczestników dojeżdżających pociągami w postaci autokaru(ów) z Olsztyna (w to miejsce kursuje bardzo dużo dalekobieżnych, bezpośrednich pociągów z całej Polski) na miejsce Zlotu. Krótko mówiąc - tak jak poprzednio - postaramy się na ile się da ułatwić dojazd uczestnikom Zlotu podróżującym pociągami…

Co jak co, ale przyznać trzeba, że macie wyczucie jeżeli chodzi o miejsca zlotów. Odkrywacie naszą piękną Polskę w całej okazałości - od gór po morze. Termin w tym roku wybitnie korzystny (jako że będę zaczynał dopiero 1 października rok akademicki).

Pytanie (może się powtórzy, ale nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich postów dotyczących zlotów): czy można dołączyć 29. sierpnia ? 28. zatrzymają mnie w mieście sprawy dotyczące zawodu (który miejmy nadzieję, że uzyskam ;)).

Kiedy zlot w serwerowni DP ? :wink:

Może w końcu i ja się zjawie :slight_smile: Można z osobą towarzyszącą ?

Jak czytam posty coraz więcej osób pisze, że jakoś daleko mają na zlot… w zeszłym roku dołączyli do nas (już nasi koledzy) Z Niemiec i z tego co pamiętam ktoś był ze Stanów. I nie mówcie, że przejechanie ok. 400km to wielki problem.

Przykro mi ale nie przewidujemy takiej możliwości. Zlot będzie na “tylko” 200 osób (jak na tego typu imprezę to bardzo bardzo dużo ale w stosunku do liczby naszych czytelników nadal kropla w morzu) więc mówiąc brutalnie :wink: nie chcielibyśmy mieć “pustych przebiegów”. Chociażby organizacyjnie byłoby to strasznie skomplikowane np. normalnie ponosimy koszty wszystkich noclegów i wyżywienia wszystkich uczestników w przypadku takich wyjątków trzeba by uzgadniać z hotelem/ośrodkiem jakieś wyjątki albo płacić mimo, że ktoś nie przyjechał (bo wynajmujemy zawsze cały obiekt) więc tego typu kombinacje po prostu odpadają…

Jarek_OSW już właściwie zacytował to co trzeba. Niestety nie przewidujemy takiej możliwości. To ma być Zlot dla czytelników DP, Gamikaze, TechIT, a nie “romantyczny weekend we dwoje” dla zakochanych par. Poza tym to będzie impreza z sesjami technicznymi na tematy informatyczne więc uczestniczki niezainteresowane tą tematyką by się po prostu nudziły…

a teraz pytanie z mojej strony, czy będzie dostępna wcześniejsza rejestracja dla uczestników ostatniego zlotu?

Nie uważasz, że było by to trochę bez sensu? Na poprzednim zlocie było tez ~200 osób. Więc jakie szanse mieli by inni czytelnicy portali na dostanie się skoro na wcześniejszej rejestracji większość miejsc była by już zajęta? (bo spodziewam się, że jak już raz ktoś był na zlocie to na pewno chce być na następnym.

W ubiegłym roku była wcześniejsza rejestracja jednak tylko dla osób zaproszonych przez administracje, a nie według tego, że byli na I Zlocie.

Faktycznie, racja i mój błąd.

Krogulec

Dzięki za najlepszy z możliwych terminów :smiley:

Obawiałem się że zrobicie to tydzień później i mogło to mi kolidować z moimi obowiązkami.

Popieram każdą lokalizację :smiley:

Nie ważna odległość, furda gdzie to będzie, ważne by się udało zarejestrować :smiley:

Takie pytanie z ciekawości w ile minut rozeszły się “wejściówki” na II zlot?

Widzę, że Jarek_OSW uprzedza mnie ze wszystkimi odpowiedziami :stuck_out_tongue: Będzie wcześniejsza rejestracja dla starannie wytypowanych użytkowników. Z całą pewnością nie będzie to jednak możliwość z zasady dla uczestników poprzednich Zlotów - “algorytm” będzie dużo bardziej skomplikowany. W wielkim uproszczeniu zapraszani będą użytkownicy najaktywniejsi, najbardziej wybijający się ze społeczności serwisu, co do których posiadamy informacje, że są pełnoletni.

I taka postawa mi się podoba! :wink:

O ile dobrze pamiętam w niespełna 4 godziny :wink:

No to będę musiał być bardzo czujny, by się dostać. :o

Trzeba załatwiać wolne na czas rejestracji i na 3 dni pobytu na zlocie :wink: