HotZlot 2018 - sesje użytkowników

Hej,

To muszę dzisiaj z aparatem wybrać się do Sosnowca na wycieczkę. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

3 polubienia

Miałbym pewien pomysł, jakiś priv?

P

W przypadku otrzymania zaproszenia (imiennego lub losowania, w którym wziąłem udział) zgłaszam prezentację na temat:
Ewolucja i optymalizacja serwisu internetowego (przykład uczelni wyższej, gdzie pracuję). Od jednego serwera po klaster www z memchache/redis, Varnish, load balancingiem itd. Małe dywagacje o stosie technologicznym, integracji serwisów i usług kontra wydajność.

1 polubienie

Hej,

Ja się poważnie zastanawiam nad przygotowaniem sesji dotyczącej DAWu, a dokładnie Samplitude Studio. Mam nadzieję, że znajdę trochę czasu na wykonanie prezentacji i pokazanie po krótce, jak wygląda proces cyfrowej obróbki audio. W związku z tym mam pytanie do organizatorów. @tomekb - czy na miejscu będzie projektor. Jeśli tak, to w jakiej rozdzielczości? Czy będzie tam też nagłośnienie dodatkowe? Bo przyznam szczerze, że ciężko będzie pokazać działanie DAW’a bez słyszenia tego, co daje przestawianie poszczególnych pokręteł na mikserze czy w insertach, a dźwięk z laptopa na pewno będzie słabiutki. Oczywiście okablowanie audio z interfejsu audio do ewentualnego miksera wezmę ze sobą.

Pozdrawiam,
Dimatheus

dla porządku napiszę i tutaj: zgłaszam temat o Crap Contencie :slight_smile:

Też miałem parę pomysłów, ale z racji dojazdu z Cyryllo i konieczności powrotu w niedzielę, nie wiem czy którykolwiek zrealizuję. Pewnie nie.

A myślałem, że może coś powiem o popularyzacji nauki z uwzględnieniem SONDY i współczesnego Youtube, albo raczej coś o polskich wojskowych rozległych systemach informatycznych, tak tych jawnych, jak i nie (oczywiście tylko tyle, ile mógłbym powiedzieć).

1 polubienie

hej - z chęcią przyłożę swoją cegiełkę, ale chciałbym usłyszeć czy kogoś interesuje temat.
Krótkie zdanie o sobie: pracuje jako Product Owner dwóch ( do niedawna trzech) składów developerskich, w firmie, która przeszła rok temu transformacje agile i dev-ops.(koniec o sobie)
Mogę opowiedzieć o samej transformacji i jak to wygląda (dev-ops) jakie są wyzwania i korzyści. co się dokładnie zmieniło i jak zmieniła się kultura organizacyjna. Nasza firma opiera się na modelu spotify ( ktoś coś wie jak oni pracują?) i o tym także mogę troszkę opowiedzieć. Tochę o naszych rolach Product Owner , Chapter Lead, Agile Coach itd.

Poza tym jestem programista i mogę trochę opowiedzieć o tym, jak mając kilka tys. staramy się dbać o standaryzowanie procesu developerskiego.

1 polubienie

Jak najbardziej, teraz temat programowania jest na topie, to niektórzy z chęcią posłuchają.

A może lepiej coś o marketingowym (auto-reklamowym) bełkocie? :wink:

Я ничего не понял. О чем ты хочешь сказать?
:wink:


:wink:

heh… ok.
ja tylko zgłaszam propozycję. Jak nie fajne to olejcie. Wszystko o czym mógłbym poopowiadać odnosi się do sporej korporacji, więc rozumiem, że może być “not cool”.
point taken.

Ależ mi nie chodziło o temat, bo nawet nie wiem o czym chcesz mówić. Może to i jest ciekawe, nie wiem. :slight_smile:

No ale skoro to takie “niefajne”, no to faktycznie może trzeba będzie po cichu uciec… :wink:

Jeśli będzie na to chwila, rezerwuje pół godzinki podczas sobotniej imprezy na małą taneczną lekcję :smiley:

Ale zdajesz sobie sprawę, że kobiet będzie tyle co palców…u jednej ręki? :joy: Takie informacje tu czytałem… :stuck_out_tongue:

Nie miałem na myśli tańca w parze :joy:

Wydzielono 18 postów tworząc nowy wątek: Z wątku o sesjach użytkowników

Jak chociażby aby tworzyć takie cuda :sunglasses: Pokaz mojej grupy, na początku jestem z prawej strony :smiley:

Ogólnie taniec jako sam taniec, nie tylko salsa kubańska (bo to jest mój konik tańca w parze), jest świetną odskocznią od pracy i hobby powiązanego z technologią.

@januszek Hmm no jak już to w parze ze świetną partnerką :smiley:

Ja zgłaszam prezentację “Dlaczego nie warto zostawać programistą”.

2 polubienia

Ale. … jak to … O_0

Tak się zastanawiam czy prezkę lepiej offline, np. w PowerPointcie czy Prezi też wydoli online, a może PDF?
@tomekb? @Krogulec @Lisek