HP 4510s Problem z ekranem - tylko biały ekran i migotanie przy większym odchyleniu matrycy

Witam,

Mam problem z ekranem w moim laptopie HP Probook 4510s. Od jakiegoś czasu, gdy otwieram ekran i otworzę go na kąt większy niż ok. 90* zaczyna migotać oraz w wyświetlać tylko biały obraz. Czasem, gdy obraz wróci, na górze widać podświetlenie. Niżej podaje link do filmiku na YouTube z nagranym problemem.

Czy wie ktoś, co może być przyczyną? Stało się to nagle, działało normalnie, a przy kolejnym uruchomieniu stało się tak jak jest teraz. Może to taśma LCD?

Zdecydowanie taśma sygnałowa.

Dziękuję za odpowiedź.

Czy chodzi o tą taśmę?

http://allegro.pl/tasma-matrycy-hp-probook-4510s-4515s-i5804487664.html

Witam, tak to ta taśma, ona łączy matrycę z płytą główna, P.S posiadam ten sam laptop i w tym kolorze co Ty, ja takiego problemu nie miałem:)

 

 

Dziękuje za odpowiedź. 

W tym tygodniu postaram się wymienić taśmę, wtedy dam znać jak poszło. 

Pozdrawiam

Najpierw ją normalnie popraw, przeczyść styki… może się tylko obluzowała w gnieździe.

Proszę, jak się uda daj znać.

Styki to na pewno ma czyste, nie sądzę żeby się obluzowała ja swojego czyściłem laptopa wiesz ta taśma od matrycy jest na styk wciśnięta i nic nawet się nie rusza, prawdopodobnie taśmę ma uszkodzoną bo innej przyczyny nie widzę teraz.

 

 

Witam wszystkich,

 

Przepraszam, że tak późno odpowiadam.

Kabel od matrycy był w porządku. Problem tkwił, w tym “slocie” do którego wpinana jest taśma matrycy. Jest On przylutowany w dwóch miejscach, z czego jedno po prostu się odczepiło. Gdy udało mi się to jakoś przymocować, wszystko było OK, ale po kilku dniach problem wrócił. Gdy wyjąłem matryce i znów przymocowałem ten slot, działał bez problemu, aż znowu się odczepił.

Wie ktoś, w jaki sposób mogę to przylutować? Zwykła lutownica i cyna? Wymiana matrycy jest nieco zbyt droga, w stosunku do ceny całego laptopa, więc wolałbym tego uniknąć.

 

Pozdrawiam

Nie szczyp się i zanieś do serwisu - lutowanie dwóch punktów to koszt max 10 zł, a jakąś gwarancję na naprawę dostaniesz.