HP 550 Problem ze sterownikiem "Battery"


(chris24) #1

Witam,

mam następujący problem. Po uruchomieniu systemu operacyjnego pojawia się okienko z informacją, że wystąpił błąd podczas instalowania sterownika "Battery". Szukałem odpowiednich na stronie HP, ale bezskutecznie. Posiadam system Win XP Pro. W menadżerze urządzeń znajdują się pod gałęzią Baterie dwa nieznane urządzenia po kliknięciu na szczegóły pojawia się komunikat: "Błąd instalatora urządzenia - System Windows nie może załadować instalatora dla Battery. Skontaktuj się z dostawcą sprzętu". Nie mogę zaktualizować sterownika. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Jak go można rozwiązać?

Z góry dziękuje za pomoc.


(Spandau) #2

Instalowałeś z tej strony http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... nvOID=1093 Pokaż screena z menadżera urządzeń.


(chris24) #3

Tak, sprawdzałem.


(Spandau) #4

Zgodnie z kodem 1 oraz 22 http://support.microsoft.com/kb/125174/pl Spróbuj tak, (chyba że tego też już próbowałeś)


(chris24) #5

Już tego też próbowałem. Nie mogę usunąć sprzętu, gdyż wyskakuje komunikat, że jest on wymagany do pracy systemu. Nie mogę również zaktualizować sterownika..


(Spandau) #6

Proszę sprawdzić czy posiadasz plik batt.dll Powinien znajdować się w katalogu C:\windows\system32

Możesz to sprawdzić tak

Pobierz SystemLook (SystemLook) http://jpshortstuff.247fixes.com/SystemLook.html Wklej do niego

Klikasz Look pokaż log na forum

Teraz tak. Jeśli tego pliku nie ma, proszę pobrać go z tej strony http://www.dlldump.com/download-dll-fil ... nload.html przeskanować antywirusem, umieścić w katalogu C:\windows\system32 i zrestartować komputer


(chris24) #7

Dziękuje Ci bardzo. Nie miałem tego pliku. Po pobraniu i restarcie menedżer urządzeń wykrył już te dwa urządzenia. Wystarczyło teraz tylko zaktualizować sterownik i je włączyć. Wszystko działa poprawnie. Jeszcze raz bardzo dziękuje.