HP 610c a Windows 7 (sterownik)

(Bozena Ireneusz) #1

Witam. Zainstalowałem Windowsa 7 builda 7100 i teraz gdy chcę zainstalować drukarkę HP Deskjet 610c to nie ma jej na liście do ręcznego zainstalowania, sterownik z płyty niby się instaluje do końca ale podczas instalacji wyskakują błędy, później je ignoruje, ale jak chcę wydrukować to drukarki nie ma na liście, nie mogę jej wybrać, ściągnełem też z neta sterowniki, ale setup.exe w ogóle nie chce się włączyć. Nie ma żadnego komunikatu, po prostu się nie włącza.

Co robić??

(Szymon Kumorek) #2

a te ściągnięte sterowniki działały pod Viste? Ja np. mam HP Deskjet 3325 i HP olało sprawę w ogóle nie dając sterowników działających pod Viste, a tym samym pod 7.

(Bozena Ireneusz) #3

Visty nie miałem, na Xp działały (zresztą tam normalnie można było sobie wybrać z listy tą drukarkę). A jest jakiś sposób tutaj?

(Msoczek) #4

Witam.

Też mam HP Deskjet 3325 i jakoś udało mi się ją zainstalować jako Deskjet 3600.

Na Win 7 x64 zrobiłem to mniej więcej tak:

Panel sterowania -> Urządzenia i Drukarki -> Dodaj drukarkę.

Dalej: Dodaj drukarkę lokalną , Port drukarki wybrałem USB001 (Wirtualny port drukarki dla USB), Producent HP.

I w tym miejscy tez miałem problem bo na liście drukarek nie było HP 3325 ani HP 3600. Po kliknięciu w przycisk Windows Update na liście pojawiła się HP Deskjet 3600 serie s, wybrałem ją i jakoś się zainstalowała i działa w miarę normalnie.

HP DescJet 610c też pojawiła się na liście.

(Bozena Ireneusz) #5

Tylko, że ja jam takie szczęście, że jak kliknę na Windows Update to pojawia się “System nie może pobrać listy urządzeń z rozszerzenia Windows Update. Spóruj ponownie później”.

Czym to może być spowodowane??

(Wojtek Moto) #6

Nie wiem też od czego do zależy.

Mam dwa komputery z Windows 7 - na obydwu Internet działa bez problemów.

Jeden łączy się z Windows Update bez kłopotu i odnajduje sterowniki, drugi podaje wspomniany przez Ciebie komunikat.