HP 630 DC B800 15.6 LED HD WC 2GB/320 DVDRW SuSE Linux


(Ozzy666) #1

Witam

kupiłem ww. laptopa z zainstalowanym na pokładzie SuSE Linux Enterprise. Od kąd tylko go kupiłem staram się uruchomić na nim filmy avi i dvd,lecz nic z tego. Rozważam zainstalowanie Windows 7 Home Premium bądż Linux Ubuntu, i tu nasuwa się pytanie czy po zmianie zainstalowanego systemu stracę gwarancję ?


(Viperoo) #2

A może prościej było by rozwiązać problemy z filmami ? Jakiego odtwarzacza używasz ? Ja polecam VLC


(Ozzy666) #3

Jeśli znajdę rozwiązanie z tymi filmami to chętnie zostanę przy SuSE. Zainstalowałem odtwarzacz Totem, lecz przy próbie odtworzenia DVD pokazuje komunikat że nie są zainstalowane wtyczki by dany format odtworzyć, a przy odtwarzaniu avi jest dżwięk a brak jest obrazu i pokazuje się komunikat że nie ma zainstalowanego dekodera XVID MPEG-4. Próbowałem instalować kodeki znalezione w internecie, lecz pasują one tylko do OpenSuSe.


(MaRa) #4

Może coś będzie na forach Suse, np: http://www.susek.info/article/Filmy-DVD-pod-SuSE.shtml (pierwsze lepsze znalezione w Google).

Nie straci gwarancji po zmianie systemu.

W Ubuntu należy zainstalować pakiet restricted-extras, natomiast dla płyt DVD z CSS: https://help.ubuntu.com/11.10/ubuntu-he ... icted.html


(Martus1824) #5

Kupiłam laptopa hp z oprogramowaniem SUSE Linux Enterprise 11 i gdy włączam laptopa wyskakuje mi nazwa użytkownika i hasło tylko że nie wiem co wpisać, a w sklepie powiedziano mi że nazwa i hasło jest uniwersalne, proszę o pomoc