Hp 6715b + ubuntu= problem z x -sami

Witam! !!

Zakupiłem laptopa HP 6715b(AMD64, ATI X1250) i mam problem z odpalaniem livecd z ubuntu 7.04 w celu instalacji go na HDD. Problem polega na tym ze burza mi sie “X-y”. Podczas ładowania systemu wywala mi taki błąd:

4ab4b4ab4b6beb89m.jpg

Próbowałem poprzez dopisanie przed rozpoczęciem uruchamiania NOAPIC (naciskam F6 i dopisuje na końcu) lecz to nic nie daje. Prosiłbym o pomoc gdyż bardzo zależy mi na tej dystrybucji.

Pozdro :smiley:

ja bym spróbował edytować xorg.conf i dopalić X-y

(troszku poimprowizuję, bo uzywam innej dystrybucji)

#nano /etc/X11/xorg.conf

poszukaj

Section "Device"

    Identifier "Device0"

    Driver "nvidia"

    VendorName "NVIDIA Corporation"

EndSection

(to wycinek mojego) i zamień (u mnie nvidia) na vesa, zapisz i

#/etc/init.d/xdm(kdm/gdm) start"

Ale skoro to jest live cd to nie da rady edytować jakiegokolwiek pliku… Proponuję sprawdzenie czy pójdzie na tym jeszcze jakaś liveCD jakieś innej dystrybucji ew. spróbuj jeszcze z liveCD Kubuntu.

Pozdrawiam

Sprawdziłem ten plik konfiguracyjny xorg.conf i u mnie wygląda on następująco:

SECTION "DEVICE"

          Identifier "GENERIC VIDEO CARD"

          Driver "VESA"

          BUSID "PCI:1:5:0"

EndSectio

Wiec sterownik jest odpowiedni. Nie pokoi mnie jednak to ze nie wykrywa on poprawnie układu to znaczy wykrywa go jako PCI:1:5:0 a nie ATI. Mam nadzieje ze wiesz ze ta karta graficzna jest zintegrowana(tak sie tylko upewniam) :smiley:

Pozdoro :smiley:

EDIT

Tyle to zdążyłem zauważyć ze nie można go zmienić. Próbowałem już UBUNTU, KUBUNTU, AUROX12 LIVECD, instalowałem DEBIANA 4 ale ten sam problem. Miałem zainstalowane openSUSE 10.2 i chodził bez problemu lecz problem był w tym ze nigdy z nim nie milem styczności. Najlepiej czuje sie na distro opartym na DEBIANE (miałem z nim więcej do czynienia).

Zainstaluj Debiana.

A Xy sobie skonfigurujesz później (zaintaluj go odrazu z Xami :slight_smile: )

Nie musisz ich nawet konfigurowac bo przecież możesz skopiować xorga opensuse

nie wiem czy xorg.conf nie jest kopiowany na dysk wirtualny w ubuntu (pisałem że improwizuję, może ubuntu nie twoży żadnego wirtualnego…), natomiast jeżeli jednak mamy wirtualny, to możemy skopiować ten co mamy “tam”, modyfikować go i odpalać startx z parametrem pliku konfiguracyjnego

bartmarian

Nie mylisz się :slight_smile:

pojawia się wirtualne / i wszystkie niezbędne pliki w nim.

No dobra powiedzmy ze mogę go edytować i zapisać zmiany. Tylko co jeżeli sterownik jest poprawny a i tak X -sy sie sypia??

SUSE usunąłem gdyż próbowałem instalować DEBIANA 4 w tej chwili nie mam żadnego Linuxa.

Pozdro :smiley:

EDIT

Problem rozwiazany !!

Zastosowalem sie do rozwiazanie przedstawionego na tej stronie :

https://wiki.ubuntu.com/LaptopTestingTeam/HPCompaq6715b

i wszystko dziala elegancko. Problem polegał na braku odpowiedniego sterownika do mojego układu graficznego.

Pozdro :smiley: