HP 9500, DELL Inspiron, Toshiba Satellite - jaki laptop 17"?

(Info) #1

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :smiley:

Ponieważ mój Fujitsu Siemens, którego dotychczas używałem rozpadł się zupełnie - dosłownie i w przenośni (popękana obudowa, obluzowane wejście ładowania z tyłu, zacinające się klawisze, a teraz padła wbudowana karta sieciowa, co przelało czarę goryczy - nie polecam, ze względu na delikatność obudowy tej firmy) przyszedł czas na zaciągnięcie debetu na kartach i poszukanie po szufladach :frowning: i... zakup nowego laptopa.

I dlatego prośba ogromna do Was o pomoc - pomarzyłem sobie o "wielkim" laptopie - 17" :o w cenie do 4000zł.

W 99% laptopa używam stacjonarnie - prowadzę serwis i sklep internetowy, spędzam czasem "w sieci" kilkanaście godzin dziennie, a od 8 lat poruszam się na wózku inwalidzkim - laptop jest dla mnie wygodniejszy w użytku niż komputer stacjonarny i siedzenie godzinami przy biurku.

Prośba do Was o pomoc w wyborze - chciałbym wielką 17" matrycę, co poza tym...? w dzisiejszych czasach Intel Core 2 Duo, 2-3GB Ramu i trochę dysku twardego wypadałoby chyba mieć - zastanawiam się nad wyborem przede wszystkim firmy z 3 które umieściłem w tytule - HP, Dell, Toshiba (chciałbym aby wykonie samego laptopa było również solidne) a jestem nieco laikiem w przedmiotowej kwestii :oops: .

Nie są to jednak modele obligatoryjne, ... że muszę któryś z nich - po prostu wpadły mi w oko, bo spełniają mniej więcej moje oczekiwania. Widziałem również na Allegro Toshibę Quosmio w cenie poniżej 4000zł - jest piękna :o - co o niej myślicie?

A co Wy radzicie?

Byłbym bardzo wdzięczny za rady w granicach rozsądku (do 4000zł)... Jeżeli to możliwe...?

Z góry bardzo dziękuję :smiley:

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie - wszystkiego dobrego

Marek

(MarS) #2

Acer Extensa 7620 z Core2Duo, 2 GB RAM, dysk 250 GB, matryca 17", pełna klawiatura, grafika Radeon X2400XT z własną pamięcią 256 MB, kamerka internetowa 1,3 Mpix, Windows Vista Home Basic

To wszystko za cirka 3000 zł

(Info) #3

Witam

Bardzo fajna podpowiedź - alternatywa =D>

Na pewno wezmę pod uwagę - serdecznie dziękuję :smiley:

Pozdrawiam

Marek

(Maniekz1985) #4

Spoko alternatywa…tandetne Acer’y. Nic tylko brać i serwisować ^^

(Mariosti*) #5

MSI GX710 ze stajni amd.

Ewentualnie takie Aristo

[http://www.komputronik.pl/Notebooki/Ari … ,id,53327/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Aristo/Aristo_Vision 17/Aristo_Vision_I375 T9300_160GB_2GB_WLAN_BT_/pelny,id,53327/)

Świetny procesor i dobra karta graficzna, ale jednak marka nieszczególnie zachęcająca.

(Info) #6

#-o :idea: :?: Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi…

Natomiast jeżeli chodzi o marki dlatatego właśnie dla mnie jako dla człowieka, który szczerze mówiąc nie zna się najlepiej na sprzęcie (wiem tyle, że powinien mieć Core 2 Duo, Ram 2-4GB i dysk twardy, im więcej tym lepiej :oops:)) wydawało się, że powinien to być HP (doradzono mi, że seria PAVILION dv9500 lub HP PAVILION dv9780 :?: ) lub Toshiba (seria, którą mi doradzano to x200 lub x205 lub - mogę mylić cyferki, lub P200, ale zobaczyłem gdzieś Toshibę QOSMIO za 3800zł i po prostu :o jest przepiękna, chociaż wnętrze uboższe od HP - chodzi mi o 2GB Ramu i dysk twardy, na procesorach się aż tak nie znam aby porównywać).

Ostatnią moją laicką ideą jest Dell - podobno znany z trwałości a jestem wściekły na mojego Fujitsu Siemensa, który po prostu po 2 latach użytkowania mechanicznie (obudowa, wejścia, ładowanie, itd…) ledwo trzyma się kupy :evil: a poza tym wszyscy mi doradzają, abym przy obecnym kursie dolara ściągnął Della z USA ale najmniej podoba mi się ta idea, ponieważ żadnej gwarancji, system amerykański, itd… :?: , ale podobno dobrym rozwiązaniem jest DELL Inspiron 1720 lub Dell Vostro 1700 :?:

Nie wiem dlatego jak zapatrywać się na Wasze propozycje tych innych (dla mnie) mniej znanych firm? Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie, bo po prostu się na tym nie znam. Z firm mniej znanych w notebookach, podobno np. rewelacją :?: jest SAMSUNG R700 T8100 2GB 250GB 17’’ :?:

A ja im dłużej proszę o radę i jej wysłuchuję i czytam testy i porównania… tym mniej wiem #-o :expressionless:

Czy nie moglibyście być zwolennikiem chociażby jednej marki? :smiley:

Serdecznie Wam dziękuję za wszystkie podpowiedzi i rady.

Pozdrawiam gorąco

Marek