HP 960c - dziwne zachowanie

ostatnio dokupiłem nowe tusze do drukarki HP 960c. Wszytsko byłoby elegancko, gdyby nie fakt, że podczas drukowania zamiast tuszu czarnego korzysta z kolorowego ( i tworzy czarny mieszając kolory - a powstały kolor i tak odbiega od czarnego i jest zielonoszarawy). Co ciekawe potrafi wstawić ogonki do polskich znaków w kolorze czarnym korzystając już z czenrego koloru! Po wydrukowaniu kilkunastu stron testowych czarny “zaczyna działać normalnie” i wszystko drukowane jest już normalnie. Wkładane były różne kartridże czarne oraz kolorowe (chyba po 5 z kazdego rodzaju) i dalej to samo. Dodam, że tusze nie są oryginalne, lecz doładowywane. Wcześniej wsyztsko było ok. Wcześniej gdy pojemnik z kolorowym atramentem był pusty kolor czarny wykorzystywany był normalnie. Gdy skończył się czarny kupiłem od razu i kolorowy i czarny. Pustego pojemnika od koloru nie mam.

prawdopodobnie pojemniki z tuszem zostały źle napełnione, lub uległy uszkodzeniu, ja mam HP 930C i tez po napełnieniu pustego pojemnika miałem z nią same problemy, w końcu kupiłem nowe oryginalne i wszystko działa OK.

pozdrawiam

Miałem podobny efekt w 930C, pomogło zainstalowanie

ostatnich drivwerów z strony HP, jak dla Ciebie

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … uct=77146&

Przejściowo używałem wbudowanych w system driverów do 870c

i tam tego efektu nie było.

stery się zssą, a firmeware do drukarki?

Złączono Posta : 23.11.2006 (Czw) 20:42

stery nic nie pomogły, zresztą jak się spodziewałem.