HP D1560 - czarny drukuje z kolorów

Witam.

Jest jakaś szansa aby zablokować drukowanie czerni i szarości kolorowymi tuszami?

Nie ma bata, nie mogę zresetować kartridża HP21, ciągle pokazuje mi ze minimalny stan tuszu i czarny tekst drukuje mi z posładanych kolorów.

Nie dość, że to nie wygląda to jeszcze kolor mi szybko schodzi a kartridż uzupełniony.

Ma ktoś jakiś pomysł??

Hej,

A jakiego sterownika używasz - wbudowanego w Windows czy dedykowanego HP?? Proponowałbym ten drugi, gdyż w większości drukarek w ustawieniach - Panel sterowania -> Drukarki -> PPM i Preferencje drukowania - można zaznaczyć opcję, by drukował tylko przy użyciu czarnego tuszu, podczas gdy w sterownikach zintegrowanych w Windows wspomnianej opcji brak. Oczywiście wcale nie chodzi o instalację całego pakietu od HP - po prostu sam sterownik.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Używam sterownika HP.

Jest tam wybór drukowania w kolorze lub skali szarości. Ale nie mogę wybrać opcji aby nie drukował czarnego z tuszy kolorowych gdy czarny tusz się skończy lub coś podobnego.

Hej,

Rozumiem, że pojawia się taki komunikat, przy próbie zaznaczenia wspomnianej opcji?? Jeśli tak, to niestety zostaje albo zresetowanie kardridge’a - choć sam pisałeś, że nie udaje się jej przeprowadzić - lub wymiana kardridge’a na nowy oryginał bądź na tańszy zamiennik.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie, po prostu drukarka ciągle widzi kartridż jako “bardzo niski poziom” i zaczyna mi drukować czarny z kolorów.

Jak wyjmę kartridż kolorowy to normalnie jedzie czarnym i wszystko OK.

Tamta opcje jak zaznaczę to po prostu wszystko drukuje w skali szarości lub normalnie.

Ale chyba czas już kupić nowy kartridż.

Hej,

Nie wiem czy do końca się zrozumieliśmy. :slight_smile: Mnie chodzi o poniższą opcję, widoczną na screen’ie.

wtzdr1yi2hnhlskz734m_thumb.png

No chyba że chodzi Ci o możliwość drukowania koloru i czerni jednocześnie, przy czym czerń ma być drukowana z wykorzystaniem kardrige’a z czarnym tuszem?? Jeśli tak, to z tego, co pamiętam ciężko taki efekt na HP uzyskać, gdyż grafiki na dobrą sprawę drukowane są poprzez kardridge kolorowy, a tylko czarne czcionki poprzez ten drugi - na pewno jest tak w przypadku najwyższej jakości druku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W nowszych sterownikach od HP, trzeba to nieco inaczej ustawić. Mianowicie

vmg4pmval0lq47dfsyh2_thumb.png

Sposób, który podał Dimatheus odnosi się do starszych drukarek(np. dsj 845c, dsj 5550)

No tak ale jak ustawie tak jak wyżej to i kolorowe grafiki będą mi się drukowały w odcieniu szarości.

Hej,

Zgadza się… :expressionless:

A na jakiej jakości drukujesz wspomniane grafiki - na najlepszej?? Jeśli tak, zejdź o jeden poziom niżej - pewnie jakość normalna - i sprawdź, czy wtedy druk będzie odbywał się z użyciem kardridge’a czarnego.

Pozdrawiam,

Dimatheus