HP DC 7700 sff - głośne chłodzenie ;/

Witam

Mam komputer HP DC 7700 sff i mam problem z ryczącym chłodzeniem. :frowning:

Otóż jak włączam komputer to chodzi cicho czyli tak jak powinien ale jak wejde w internet i włącze kilka

filmików na raz lub jak włącze jedną dobrą gre to komputer szumy a wentylatory ryczą póki nie wyłącze gry lub kompa . :frowning:

Zawsze chodził cicho nawet w grach ale ostatnio to szum okropny się z niego wydobywa ;/

Obczyściłem wentylatory z kurzu i wymieniłem paste na procku i chipsecie płyty głównej ale i to nie wiele pomogło. :-x

Czy może to być wina wentylatorów ?

Czy po prostu wentylatory trzeba wymienić na nowe czy nasmarować wd-40 lub czymś innym ?

bardzo możliwe że łopatki wentylatora o coś zahaczają i to może być przyczyna. Spróbuj też zmniejszyć obroty w biosie.

Jak wentylator by z czymś kolidował to było by słychać już od startu kompa. Otwórz kompa odpal grę i posłuchaj który wentylator najbardziej hałasuje. WD40 może pomóc tylko na chwilę, jak wentylator się zatarł, po jakimś czasie będzie to samo. Jak będziesz wiedział który to wentylator to napisz co owiewa jaki ma rozmiar np 80x80x25mm, jakie osiąga obroty, jakie są temp, podaj jakie ma oznaczenia/model.

Wystarczyło obrócić wentylator na procku by nawiewał na procka xD

Ale coś wydaje wentylator na obudowie dźwięki jakby wymagał nasmarowania xD

Czyli mówicie WD - 40 i bd spokój ?