HP dv6 1215ew - działanie wentylatora


(Paluszekmich) #1

Cześć,

mam taki pytanie, skoro wiadomo, że ten laptop ma problemu z przegrzewaniem się, to dlaczego wentylator działa dość wolno a nie na większych obrotach ?

Możliwości ma, bo gdy np. aktualizuję bios, to zasuwa jak szalony a przy normalnej pracy chodzi cicho i dość wolno, czego efektem jest przegrzewanie się, da się to jakoś zmienić? aby mocniej pracował ? nawet trochę kosztem hałasu ?

pozdrawiam


(Norbertkrajewski) #2

Identyczny laptop, identyczny problem. Wada produkcyjna. U mnie skończyło się wymianą HDD od przegrzania i wentylatora, na szczęście na gwarancji. Wymieniaj jak najszybciej.


(Paluszekmich) #3

Wina czego ? wentylatora ?

skoro może działać szybciej, to w takim razie nie jego wina, tylko czegoś innego. Ma to coś wspólnego z tym, że gdzieś tam się ustawiało, wyciszanie komputera czy coś takiego ?

-- Dodane 21.12.2010 (Wt) 21:50 --

dodam jeszcze, że jesli komputer ma sporo przestrzeni, a dokładniej, jeśli ujście powietrza ma dużo swobody i nie leży na płaskim blacie to jest jeszcze ok. Wszystko przez ten wylot pod kątem do dołu.


(malopolanin) #4

wymienic wentylator na mocniejszy, z innymi lopatkami by wiecej powietrza usuwał przegrzewanie sie ukladów to powazny problem


(Paluszekmich) #5

jesteś w stanie zaproponować jakiś, bo nie wiem jak taki znaleźć, bo wyskakuja mi tylko te fabryczne.


(malopolanin) #6

jeśli koledze dysk z przegrzania poszedł to jeszcze spoko .. często się przegrzewa układ graficzny bądź chip i wtedy jest duża lipa... można się bawić (jak ma się sprzęt) w wymianę kulek pod układami i wystarcza;)

weź sprężone powietrze i przedmuchaj dbaj o czystość.i przewiew