HP dv6271ea Problem Ze Steronikami-tego jescze nie było

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Cały dzień walczę już ze swoim laptopem. Kupiłem HP dv6271ea razem z zainstalowaną Vistą. Naturalnie postanowiłem doinstalowac XP ale jako 2 system. Po walce ze sterownikami SATA które musiałem zintegrować z instalką XPka bo nie widziała dysku i problemami z bootloaderem które rozwiązała vistaabootpro stanąłem z problemem znaleźienia sterowników. Jak dla większości wiadomo nie znajdzie sie ich na stronie HP:-( Google juz mnie zmeczylo-tzn cala ta walka z Vista-nic nie znalazlem:-(

Prosze was o pomoc i wskazówce gdzie moge znaleźć sterowniki do mojego laptopa

instalujac program everest jestem w stanie wczyytać że np

pod płytą muzyczną kryje sie Conexant Cx20549 @ Intel 82801 BGM ICH7-M - High Definition Audio Controller

a chipset to : Mobile Intel Calistoga -PM i945PM

A HP nie utworzyło dodatkowej partycji z systemem? Ja w swoim miałem tak że miałem dysk D z systemem i sterownikami, a do tego na c:/ był folder DRIVERS z którego można było pięknie na płytke zgrać drivery. Możesz zadzwonić do HP o przysłanie płyty z systemem (o ile takowa nie została dołączona.) i sterownikami. Oni to nazywają “Standartowy Punkt Odzyskiwania”, można na tych płytach znaleźć drivery :smiley:

Witaj,

na stronie HP są sterowniki do Visty, próbowałeś na XP?

Ściągnąłem sterownik do dźwięku, zajrzałem do pliku *.inf i wiem już, że szukać trzeba sterownika do ‘Connexant HD Audio’.

No i co Google na to? Już w pierwszym linku masz stery pod XP:

http://www.softwarepatch.pl/plik/6251/2 … Audio.html

Szukać, myśleć. Nic więcej. Nawet na stronie HP można znaleźć, szukasz podobnego laptopa do którego są stery.

Pozdrawiam

ptasior jest to laptop na którym była zainstalowana vista-która stworzyła dodadkową 5 gb partycję ale niestety sterowników pod xp na niej nie znajdę.Tak samo nie znajdę sterowników na płytce, która wypaliłem na poczatku-Recovery Disk:-(

stefano-sterowniki z Visty nie chodza mi niestety pod Xp. Sterowniki audio z linku, którego podałeś też niestety nie działają-wyskakuje ‘Failure’.

Wyczytałem, że ktoś miał podobny problem i zainstalował sterowniki z dv6171 (ja mam 6271) - zrobiłem tak ale niestety nie pmogło:-(

Prześledzilem juz mase for i sciągnąłem z 40 różnych sterów-nie mogę sobie poradzić:-(

pesotto przypominam, że na forum należy pisać także z polskimi literkami (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń), dlatego proszę o poprawienie swoich postów. W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

Jak już jesteś pewien że nie ma sterowników, zawsze możesz zwrócić się do HP o sterowniki do laptopa pod Xp. Zadzwoń na infolinię HP. Też kupowałem laptopa i jakoś nie do końca jestem zadowolony z tej firmy. Myślałem że HP duża firma, solidna. A wykonanie laptopa zostawia trochę do życzenia.

Pozdrawiam

PS. Tutaj jest część sterowników:

link

Ale to dalej nie wszystko.

A może te?

Lub te?

Kaka- poprawiłem, żeby tylko się uchronić przed tymi ‘surowymi konsekwencjami’. Ty za to nie podpisuj się swoim nickiem na włoskich forach bo wiesz chyba co to znaczy:-p

Ptasior co do tej części sterowników to jest to kropla w morzu a te dwa dalej co podaleś niestety nie chcą się zainstalować:-( W pn zadzwonie do supportu ale podejrzewam, że za dużo mi nie pomogą.

Może jest ktoś nadwymiar przestronny i inteligentny i znajdzie jakies rozwiazanie co? :slight_smile:

Problem masz tylko z dźwiękiem?

Domyślam się, że chodzi o:

zanim zainstalujesz właściwy driver do dźwięku trzeba zainstalować MS UAA driver.

Więcej na ten temat:

http://support.microsoft.com/kb/888111

Do pobrania ze strony HP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 28〈=en

Daj znać czy pomogło.

stefano - no niestety - instalka nie pomogła- na dodatek gdy zaczalem sciagac to poprosilo mnie o napdisanie pliku- jednym slowem juz próbowałem tej instalki- mam polowe pulpitu w ikonkach z driverów:-(

jutro dzwoniac do saportu hp uslsyze ze nie moga mi pomoc.

załamka:-(