HP dv6z - czy warto kupować?

Witam.

Jestem zainteresowany laptopem HP dv6z:

http://www.amazon.com/Pavilion-DV6-1260SE-15-6-Inch-Entertainment-Laptop/dp/tech-data/B002BH4QTQ/ref=de_a_smtd

Oczywiście mam możliwość sprowadzenia sobie tego laptopa - inaczej bym nie pytał.

Uważacie, że warto w niego zainwestować? Jak to będzie z serwisem w razie czego? Proszę nie uwzględniać w opiniach kosztów transportu, gdyż te dla mnie nie istnieją - mam za darmo. W grę wchodzi ogólna cena laptopa, jego parametry itd.

Proszę o opinie.

Nie wiem jak będzie z serwisem, ale:

  • to matryca 16:9 - bardzo niepraktyczna, tylko do dvd :]

  • na hp ostatnio się przejechałem - padł po dwóch latach :] sprowadzony z usa, entertainment pc właśnie, ale miał przynajmniej 17’’ - zresztą, sam zobacz ile jest ofert naprawy hp’eków na alledrogo

Niewiele więcej tych ofert niż np. ofert naprawy Dell’a. Z góry nie chcę zakładać serwisu i wywalenia się laptopa po 2 latach - to trochę paranoiczne by było :smiley: Takie założenia można robić raczej co do Acera, HP raczej uchodzi w Polsce za firmę produkującą solidne laptopy. Może miałeś pecha.

Co do matrycy - no tak, widziałem dziś na własne oczy - cholernie długa i niska, czułem się jak w kinie, ale może nie będzie mi to przeszkadzało tak bardzo - rozdzielczość jest całkiem ok, więc okienka pomieszczę w poziomie ;-D Pomijając tę matrycę, to reszta wydaje się być bardzo zadowalająca, czyż nie? :smiley:

Niestety, serwis Pavilionów jest tragiczny… :frowning: W moim laptopie uszkodził się zawias, serwis twierdził że sobie sam uszkodziłem - uwzględnienie reklamacji zajęło 4 miesiące! Trzy razy miałem wymienianą płytę główną, 2 razy nagrywarkę DVD, klawiaturę. Najgorsze jest to, że części wymieniane nie są nowe tylko regenerowane!

Ouć… To już jest argument ;/ No i mam dylemat, czy się w to pchać ;/ Bo jak mi coś w nim siądzie, to nie wiem czy w Polsce wyegzekwuję gwarancję ;/