HP Leserjet 5N - wolno drukuje pdfy

Witam, moja drukarka hp 5N bardzo wolno drukuje pdfy. Związane jest to prawdopodobnie ze sterownikiem. Miał już ktoś taki problem i czy wie jaki sterownik by go rozwiązał?

pozdrawiam.

spróbuj za aktualizować sterowniki jak podejrzewasz że to wina sterowników, jakiego programu używasz do odczytu a potem do wydruku pdf ?? niektóre wersje acrobat mają czasami problem w wydrukiem pdf, zainstaluj Foxit Reader, możliwe że zapycha pamięć drukarki i druk dlatego tak długo trwa

Mam foxita. Aktualizacja nie pomaga. :expressionless:

to może pomoże doinstalowanie Postscript, ale wyczytałem necie że ten typ drukarek HP niestety tak ma

też to znalazłem ale wiem że nie ma bo kiedyś działało :slight_smile: niestety po formacie już nie mogę dobrać tych sterów;/. Problem tkwi właśnie w Postscripcie…a dokładniej sterownikach do niego

a skąd pobierałeś te sterowniki ?? może zaradzimy

Dołóż pamięci RAM. PDF-y zajmują sporo pamięci operacyjnej. U mnie w pracy jest taka drukarka, ale z dołożoną pamięcią (chyba 64 MB) i nie ma żadnego problemu z drukowaniem

Też tak myślałem, ale na jakimś forum wyczytałem że pamięć ram nic nie pomogła a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :slight_smile: Masz w pracy taki sam model? po dołożeniu ramu drukuje “na biegu”?

Tak, to drukarka sieciowa w mojej firmie. Ram dołożyliśmy od razu bo jakoś tak ktoś miał czy podobnie :slight_smile:

W każdym razie nie ma problemu z drukowaniem a często jednocześnie są drukowane dokumenty PDF z trzech stanowisk

kolega zainstalował na viscie na wbudowanych sterach i hula aż miło… Jednak ram nie jest konieczny