HP M1005 a Windows Server 2008 x64

Witam,

swoją przygodę z serwerem rozpocząłem stosunkowo niedawno. Serwer przyjechał i został skonfigurowany przez informatyka, dostała nadana domena i serwer dhcp, a oprogramowanie to jak w temacie, Server 2008 Std x64.

Chciałbym zainstalować tam drukarkę i ją współdzielić w sieci, jednak nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich sterowników, począwszy na stronie producenta, a sam Windows też nie chce jej zainstalować z Windows Update. Gdzie mogę znaleźć odpowiednie sterowniki? I czy w ogóle da się to jakoś zainstalować?

Pozdrawiam,

krzysiek

Podaj model drukarki, która chcesz zainstalować, bez tej informacji nikt nie jest wstanie Ci pomóc.

Jak w temacie, HP M1005 :slight_smile:

Oficjalnie HP dla tej drukarki nie wspiera win 2008 64bit. Jedynie co pozostaje to spróbować zainstalować same stery od Win 7 64bit i zobaczyć czy pójdzie. Poniekąd te systemy są ze sobą kompatybilne, tu masz link do strony producenta http://h200003.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=1839459&prodTypeId=18972&prodSeriesId=1839458&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=4063.

Jeżeli się Tobie nie pali to poczekaj trochę, by inni mogli się wypowiedzieć. Może już ktoś miał podobny przypadek ze sterownikami.

Póki co to i tak będę to robił za jakiś czas, jak pracownicy sobie pójdą i będę mógł drukarkę odłączyć od innego komputera, więc póki co pytam o możliwości :slight_smile: bo kombinowałem jakiś czas temu no i niestety nie udało się. Jak będę miał techniczną możliwość próbowania rozwiązań, to spróbuję Twojego pomysłu. Dzięki za radę!

Pozdrawiam i miłego poniedziałku.

Masz Windows Server 2008 czy Windows Server 2008 R2 ? bo 2008 ma to samo jądro co Vista SP1 a 2008 R2 to samo co 7 RTM. Więc szukaj driverów dla visty i/lub 7. Po za tym nawet jak by były problemy to przecież Windows 7/2008R2 ma możliwość instalacji driverów w trybie zgodności.