Hp nx 6110 - więcej RAM

Witam,

pytanko dot. dodatkowej kości w modelu laptopa hp compaq nx 6110 - oryginalnie było 256 MB, dodałem 512 MB. Ponoć dodanie większej ilości RAM nie wywoła jeszcze lepszego działania sprzętu - zdaniem jednego informatyka. Stąd moje pytanie - czy jak dokupie 1 GB - o ile to możliwe - mój komp to odczuje i bedzie mykal szybciej (teorytycznie tak, ale ponoć są w tym przyypadku ma to nic nie dac)?

Da dużo nawet w xp :stuck_out_tongue:

Jak masz dużo aplikacji odpalonych to nie będzie ci dyskiem mielił :stuck_out_tongue:

Ja w swoim z 512 zrobiłem 2 gb i co?? :stuck_out_tongue:

Po prostu magia, wyłączając fable albo f.e.a.r nie czekam 10 min aż wróci mi do pulpitu :stuck_out_tongue:

Od razu wraca tak samo z uruchamianiem xp ze 2 razy szybciej leci :stuck_out_tongue:

Moze wina nowego procka(wcześnie celeron m370 1.5@1.99 ghz :stuck_out_tongue: )

Heh, jesteś pewien? A cóś mi się nie przegrzeje?

Masz podobnego lapka do mojego przed zadną zmianą miałem celka 1.5 ty masz 1.4 :stuck_out_tongue:

Ja mam ddr2 533 ty masz ddr 166 tylko ja mam single ty duala :stuck_out_tongue:

Załóż mu moda włóż w pin 15 i 16 z rzędu c w podstawce proca drucik(najlepiej z taśmy ide) i włóż proc :stuck_out_tongue:

Wystartuje na szynie 133(533) a nie 100(400) jak masz aktualnie :stuck_out_tongue:

Całkowicie bezpieczne(tylko wymień pastę termoprzewodzącą ja dałem ac silver 5) :wink:

W razie problemów napisz na gg :smiley:

Dodane 25.10.2009 (N) 19:01

Nic sie nie przegrzeje(a propo głupi ten informatyk chyba w szkole pracuje :stuck_out_tongue: )

A propo tego powyżej twoj proc wystartuje jako 1.86 a zysk będzie zauważalny :stuck_out_tongue:

Mój proc przy pełnym obciążeniu ma 55-58 stopni(maks temp. to 100 stopni)czyli ledwo ponad połowa :stuck_out_tongue:

Dokup ramu zmoduj procesor i komp jak znalazł do net offica itp.

"Załóż mu moda włóż w pin 15 i 16 z rzędu c w podstawce proca drucik(najlepiej z taśmy ide) i włóż proc :stuck_out_tongue:

Wystartuje na szynie 133(533) a nie 100(400) jak masz aktualnie :stuck_out_tongue: "

Z tego niewiele zrozumiałem niestety :slight_smile: o “modowaniu” procesora nie wspominając :slight_smile:

Jeszcze jedno chcesz kupić celka 1.5 ghz dothan 1 mb cache :stuck_out_tongue:

W pełni sprawny i działający, brak uszkodzonych nóżek :stuck_out_tongue:

Moge zrobic aukcje na allegro cena około 15 zł :smiley:

Dodane 25.10.2009 (N) 19:06

Wyjmujesz delikatnie procesor z podstawki :stuck_out_tongue:

Marz oznaczony rząd i numer pina(taka dziurka) w podstawce szukasz 15 i 16 z rzędu c :stuck_out_tongue:

Szukasz cienki drucik składasz go w litere u i wkładasz tak żeby łączył te 2 piny :stuck_out_tongue:

Delikatnie wkładasz procesor :stuck_out_tongue:

Zmieniasz paste (wcześniej czyścisz ze starej) :smiley:

Odpalasz kompa i cieszysz się o 33% lepszym prockiem :smiley:

dzięki za cierpliwość/życzliwość

paste? Jaką pastę :slight_smile:

Pastę termoprzewodzącą kup najlepiej ac silver 5 :stuck_out_tongue:

Jest nakładana na procesor żeby przewodzić ciepło z procesora na radiator :stuck_out_tongue:

W google znajdziesz instrukcje jak nałożyć nową i zmyć starą :stuck_out_tongue:

A tego procka chcesz kupic?? :lol:

I jak bedziesz bawił się w drutowanie?? :smiley:

Nie dzięki, nie jestem zainteresowany kupnem, ale wielkie dzięki za instrukjce; nie wiem czy będę się w to bawił, muszę się zastanowić :slight_smile:

hapek ,

Mam ten sam laptop. Dokupiłem 1GB.

Teraz mam dwie kości 256MB + 1GB.

Windows 7 chodzi dobrze.

Zapraszam do wątku :SO-DIMM DDR PC2700 lub PC3200 - zasadność zakupu

oraz : Nowa pamięć RAM - Notebook HP nx6110

Dzięki Maryś,

a w te owijanie taśmą się bawiłeś?

Nic nie owijałem taśmą. O co chodzi ?

"Pastę termoprzewodzącą kup najlepiej ac silver 5 :stuck_out_tongue:

Jest nakładana na procesor żeby przewodzić ciepło z procesora na radiator :stuck_out_tongue:

W google znajdziesz instrukcje jak nałożyć nową i zmyć starą :stuck_out_tongue:

A tego procka chcesz kupic?? :lol:

I jak bedziesz bawił się w drutowanie?? :D"

Tak napisał w poradzie Kaczorinax…

I jeszcze jedno: przejrzałem te wątki i uczone dysputy: ale tak w jednym zdaniu - w co mam zainwestować konkretnie - jak się zowie ta kość, bo nie potrafiłem tego tam do końca odcyfrować?