HP nx8220 - bardzo wolny oraz problemy z uruchomieniem


(Jackeer) #1

Witam.

Mam problem. Komputer chodzi strasznie wolno.

Uruchamia się za któryms razem po czarnych ekranach, błędach typu “Insert Smart Card” lub po zawiechach. Jak już się uruchomi to cięko na nim cokolwiek zrobić gdyż chodzi bardzo wolno - 100% procesora bierze proces “wmiapsrv.exe” który z czasem się uspokaja czyli nie zużywa procesora lecz i tak koputer reaguje z duzym opoznieniem.

Postanowilem naprawic system windows, lecz to nie przynioslo skutku, na dodatek zawiesil sie podczas uruchamiania ponownie komputera (po skopiowaniu plikow do instalicji czy cos takiego).

Prosta sprawa bylby format lecz nie moge w zaden sposb przeniesc danych poniewaz system nie wykrywa mi zadnych pendrive, mozliwe nawet ze mi jednego popsul.

Log z OTL : http://wklej.org/id/364996/

oraz : http://www.wklej.org/id/364998/


(jas_fasola) #2

Ja bym bardziej posadził system na nowo niż naprawiać.

Możliwe jest problem z dyskiem twardym. Coraz częściej spotykam się z padającymi dyskami w tych seriach HP czyli NC i NX. Zawsze możesz dysk podpiąć do innego komputera celem przeniesienia danych lub uruchom sobie ubuntu czy kubuntu z płyty (liveCD) i spokojnie będziesz mógł je przenieść.


(fiesta) #3

Jackeer , proszę zmienić temat na konkretny (używając opcji EDYTUJ.) Niedostosowanie się do zalecenia będzie skutkować śmietnikiem. :slight_smile:


(Jackeer) #4

Hmmm… czyli że z logów nie da się nic naprawić ?

Załużmy że będzie to dysk, wtedy tylko wymiana, ok. Ale jak wtedy jest z systemem? Bo z tego co mi wiadomo to znajduje się on na ukrytej partycji.

Przy okazji jeżeli to ważne kilka miesięcy temu spaliła się grafika, która została wymieniona w servisie - może tu coś źle zrobili ?