HP Pavilion - Corrupted Sterowniki

Mam problem z wlasnym kompem… (hp pavilion m7475.uk.a)

kupilem ostatnio nowy dysk i system… po reinstalce systemu i formacie - nie widzi mi karty dzwiekowej ani grafy ani sieciowki… komp przez to jest odciety od wirelessowego dostepu do hub’a i obecnie korzystajac z laptopa szukam pomocy…

Podczas instalowaniu sterow ze strony HP do karty sieciowej wyskakuje blad ze sterowniki moga byc skorumpowane… sciagnalem pozniej stery do grafiki i blad dokladnie ten sam… nastepnie chcialem sprawdzic czy pomoze jak zassam stery od produceta grafy ale nic sie nie zmienilo…

Nie bardzo wiem w czym ktwi problem…

a sterowniki ?? trzeba zainstalować !!

podaj dokładnie jaki jest błąd.

Z kompem dostalem plyte HP ktora i tak nie ma sterow tylko acrobata i jakies pierdoly… mam tez plyte od wirelessa ale tam sa tylko pliki pdf o abc tej sieci… i tez mi to nie jest przydatne…

A jak wiesz sterowniki wlasnie probuje zainstalowac co ciagle konczy sie niepowodzeniem…

Blad wyglada tak:

‘The contents of this file cannot be unpacked. The executable you are attempting to run has ben corrupted. Please obtain another copy of this file, verify its integrity, and try again.’

Dokladnie to samo jest do karty dzwiekowej i graficznej.

a system był w komplecie ?? musiał być choćby linux, a zatem dostałeś płytkę z cd/dvd recovery lub na dysku miałeś partycję odzyskiwania systemu. (poza linuxem ale wtedy byłaby płyta z nim :P).

sprobuj zainstalować program hdtune -> zakładka Health -> wklej zawartość tutaj.

być może źle zamontowałeś dysk (mniej prawdopodobne) lub jest uszkodzony.

Dysk dziala bez zarzutow od roku :slight_smile:

Podczas formatu partycja hp_recovery poszla sie jeb… zniknela =/

Na plytcie od hp nie ma zadnego linuxa czy innego systemu łoperacyjnego…

Wlasnie zassalem hd_tune_254 z glowej strony, wrzucilem na flash driva jak to ciagle robie, probujac go otworzyc na swoim kompie spotkalem:

‘The setup files are corrupted. Please obtain a new copy of the program.’

:frowning:

wszystko wrzucasz przez usb?? wrzuć na płytę cd i z niej uruchom program.

no na flash drivie non stop jehalem… to zle? :stuck_out_tongue:

może jest problem z obsługą usb :stuck_out_tongue: spróbuj z płytki :stuck_out_tongue:

Aha… dostalem jeszcze nero z kompem… ktore wlasnie probowalem zainstalowac na laptopie brata… ale nie dzialalo… windows stwierdzil ze bedzie ok jak zassam update’a… tak tez zrobilem poczym vista stwierdzila ze nie obsluguje nero … :-x no to teraz zainstaluje na drugim laptopie, wypale plyte i zobaczymy czy pomoze ;>

to odpal w trybie zgodności z win xp

Jezeli kto kolwiek bedzie mial taki problem, daje solucje. :slight_smile:

Podlaczylem sie pod moj Hub kablem sieciowym ktory wygrzebalem z … nie wazne i bez sterow do karty sieciowej wireless, lecz ze sterownikami do karty sieciowej LAN udalo mi sie podlaczyc do internetu.

Nastepnie wchodzimy na strone HP i instalujemy oprogramowanie poprzez opcje install, a nie download.

Do karty dzwiekowej potrzebowalem innych sterow ktore dostalem w prezencie od znajomego, jak i rowniez stery do karty sieciowe wireless ktora jak wyczytalem z nakleji jest produkowana przez telekomunikacje niemiecka :shock:

Nie mam pojecia jak je znalazl, ale oba dzialaja… wszystko gra poprawnie, jestem bardzo zadowolony i w razie problemow ze znalezieniem sterow (5027597) Polecam sie :slight_smile:

P.S. Dla niekumatych to numer gadu.

ktoś ci nieźle naściemniał, w hp/compaq są montowane realteki/azalie high definition audio :wink: zintegrowane. jest kilka wersji trzeba trafić we właściwe.

co do karty wifi to wystarczy zdjąć jedną zaślepkę od spodu i przeczytać na jakim chipie jest karta wifi.

lan - zintegrowany realtek w większości przypadków.

Owszem, co do karty to sie zgadza(realtek), i sterowniki w prezencie czytaj jako stery wyszukane w necie nie mam pojecia skad ale dzialaja ;>

Dodam ze z producenta / hp nie dzialaly.

Stery do sieciowej tez on mi dal :slight_smile:

do czego nie działały ?? mogły nie działać do dźwięku, albowiem w systemie windows xp sp2 wymagany jest sterownik UAA High definition Microsoftu by uruchomić dźwięk.