Hp pavilion dv6 - problem z kartą graficzną

Witam.

Prosiłbym o pomoc, kogoś kto może mi poradzić w sytuacji jaka wynikła.

Otóż - kupiłem komputer jw. hp pavilion dv6. Miał on zaistalowane oprogramowanie tj. windows 7 oraz sterowniki. Wszystko śmigało, wymagające gry, programy widgety.

Pewnego pięknego dnia padł mi dysk twardy. Skonsultowałem się z przedstawicielem hp, który zarejestrował moje zgłoszenie i z racji tego, że laptopa mam na gwarancji przysłali mi płyki z systemem, sterowniki i nowy dysk twardy. Wszystko wygląda ładnie, nic sie nie psuje, prócz tego że zauważyłem spadek wydajności karty graficznej.

Wszystko jest tak samo, tzn. tak mi się wydaje, jednak w grach które kiedyś chodziły płynnie teraz pojawiły się drobniutkie ścinki.

Grając dawniej w league of legends na najwyższych ustawieniach miałem 40 fpsów. Teraz spadło do 20.

Nie wiem od czego zacząć żeby to porawić. Może macie jakieś pomysły lub ktoś miał taką sytuację ?

Ściągać nowe sterowniki? Próbować podkręcania?

Po zakupie laptopa grafika wydawała się lepsza, a przecież wymieniłem tylko dysk… ;/

Z góry dziękuję za pomoc. Gdyby były potrzebne jakies informacje proszę pytać.

Ps. Jeśli umieściłem wątek w złym dziale, przeprasza.

Karta graficzna to: Radeon HD 6490M

Raczej winił bym tutaj temperaturę, która panuje wszędzie. AMD + Radeon tak ma w pavilionach dv5 i dv6. Czyli winił bym tutaj chłodzenie.

Podaj odczyt temperatur z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html (w spoczynku i podczas np. grania).