HP Pavilion i przegrzewanie się?

Mój pavilion jest moim pierwszym laptopem wiec nie wiem czy to normalne… Otóż podczas surfowania w internecie i jedynei z odpalonym AQQ. Wentylator chodzi w miarę spokojnie, ale tylko na baterii, gdy podłączam kabel momentalnie (nieważne czy mam odpaloną tylko przeglądarkę czy jakąś grę) przyspiesza nie rozumiem dlaczego, ale nie raz to tak zasuwa że aż się boje czy wszystko ok… Zbadałem dziś everestem i temperatura na procesorze z podłączonym kablem waha się w granicach 45-50 stopni. Jutro jeszcze przetestuje podczas gry.

Kiedy odłączam kabel wentylator nagle zwalnia, bardzo mnie nie pokoi jego zachowanie ;( Dodatkowo dodam że często strasznie grzeje się bateria, nie raz nie mogę utrzymać przez nią kompa na kolanach (trzymam na jednym aby zbytnio nie zastawiać wywietrzników).

Myślałem żeby go rozkręcić (nie mam plomb) ale lapek to nie pc i trochę się boję za to łapać.

kup jakomś podkładkę chłodzącą i po sprawie, już nie będzie parzyło w kolana. jak pracujesz na baterii i potem podczas zasilania to normalne ze wiatraki przyspieszają, usisza się po naładowaniu baterii.

No to z tym wiatrakiem mnie uspokoiłeś, w sumie nawet wczoraj po naładowaniu do końca po chwili się uspokoił. A z tą baterią nie da się zrobić nic więcej? jedynie podkładka chłodząca mnie ratuje??

Wyjmij baterię jak działasz na kablu :smiley: Wydaje mi się, że po prostu podczas pracy na baterii system przechodzi automatycznie w tryb oszczędny i spowalnia procesor, więc nie potrzebuje takiego chłodzenia. Jak podłączasz kabel to przechodzi w tryb wysokiej wydajności i zaczyna się grzać. Jeśli używasz tylko AQQ+przeglądarka możesz ręcznie przełączyć w jakiś ograniczony tryb (nie wiem jak to się nazywa w HP, u mnie w Asusie jest “Quiet Office” lub “Entertainment”) i powinno być chłodniej i ciszej.

Stwierdziłem że kupie podstawkę chłodzącą, może będzie jakaś różnica, co myślicie o Cooler Master Notepad Infinite? Warto? Czy tego typu podstawki nic nie dają?