Hp pavilion nie wlacza sie

(Owieca6) #1

Witam.

Mam problem z uruchomieniem laptopa hp pavilion dv6710ew.

Wczoraj rozłożyłem go na części pierwsze aby go dokładnie przeczyścić. Po złożeniu nie mogę go włączyć a dokładnie mówiąc to po naciśnieciu przycisku power na doslownie 1 sek zapala sie dioda od napiecia (nie wiem jak ona sie dokladnie nazywa) i na tym sie konczy cale jego wlaczenie. Nic sie nie dzieje: wiatrak nie chodzi, dysk nie chodzi, procesor tez nie dziala... Probowalaem wszystkich sposobow a mianowicie probowalem go uruchomic bez niektorych czesci aby wykluczyc przepalenie... Przebicia rowniez nigdzie nie ma oraz nie zarysowalem zadnej sciezki na plycie glownej...

Moze ktos z Was bedzie wiedzial co to moze byc....

Z gory dzieki

(sniper00) #2

Po czym stwierdziłeś, że nie ma przebicia/zwarcia? Sprawdzałeś miernikiem czy nie ma zwarcia? Masz manuala serwisowego do swojego kompa?

Bo wg mnie skoro komp usiłuje zastartować gdy włączasz power i natychmiast gaśnie, to jest gdzieś zwarcie... podobnie się dzieje jak lapek jest czymś zalany... Być może najzwyczajniej w świecie masz rozładowaną baterię , albo zasilacz jest walnięty, albo masz zepsute gniazdko zasilania, a na rozładowanym aku nie wystartuje.....

(Owieca6) #3

sprawdzalem miernikiem... bateria i ladowarka sa wporzadku... bo doslownie godz przed zlozeniem jeszcze na nim pracowalem... najlepsze jest to ze jak probowalem go odpalic na samej baterii a pozniej po jakims czasie podlaczylem ladowarke to zapalila sie dioda ladowania baterii... przy wejsciu do ladowania mam diode dzieki ktorej widze czy dochodzi zasilanie z ladowarki wiec ona musi bys sprawna...

(sniper00) #4

sprawdzałeś miernikiem mobo czy nie ma zwarcia czy tylko zasilacz? Znaczy się masz manual service do niej? Popraw luty na gniazdku zasilania, sprawdź wszystkie taśmy i okablowanie....

(Owieca6) #5

nie mam manual service... luty sa wporzadku. Tylko zastanawiam sie nad jedna tasma i nie wiem czy to ma jakies znaczenie.... przy tasmie ktora idzie z plyty glownej do przycisku power, na koncu przy wejsciach nauwazylem ze z jednej strony sa delikatie starte sciezki. Czy to moglo sprawic to ze ma zwarcie? Bo tak poza tym jest wszystko ok... wszystkie kable sa dobrze polaczone a miernikiem sprawdzalem czy napiecie wychodzi poza zasilacz i czy jest napiecie w podzespolach i tam sie okazuje ze rowniez jest ok.