HP Pavilion-zbyt wysokie temperatury + problem z HDD/RAM'em

Witajcie bracia i siostry,

Posiadam laptopa HP Pavilion dv9689ea. Sprzęt liczy sobie 13 miesięcy. Około tygodnia, dwóch po upływie gwarancji zaczęły pojawiać się problemy. Najpierw chkdsk zaczęło pojawiać się przy każdymstarcie systemu, ale jako, że szykowałem się już do formata gdyż system był już mocno zdezelowany stwierdziłem iż chkdsk to kolejna “fanaberia” systemu od MS.

Jednak jakież było moje zdziwienie gdyż po reinstalce systemu, która przebiegała gładko, zaraz przed pierwszym startem systemu zostałem uraczony komunikatem iż system nie może się uruchomić gdyż nie może uzyskać dostępu do jakiegoś pliku w katalogu system32. Zainstalowałem system ponownie na drugim dysku (w laptopie mam dwa dyski Samsunga HM250JI) i uruchomił się poprawnie jednak standardowo już racząc mnie chkdsk. Stąd wniosek iż coś nie tak z jednym z HDD.

(Zgodnie z komunikatami Visty włączyłem także memory diagnostic tool od MS, który poinformował mnie iż mam problem z pamięcią).

Kolejna rzecz jaka mi się objawiła to mocne “grzanie” się sprzętu. Pavilion, którego mam nigdy nie był “specjalnie chłodny” ale od jakiegoś czasu rozgerzewa się bardzo mocno (między innymi po 60 kilka stopni na HDD’kach wedle wskazań HDDLIfe).

Liczę na wszelką pomoc, która pomoże rozwiązać mi problem we własnym zakresie. Ceny jakie dyktuje autoryzowany serwis sprawiają iż portfel dostaje nóg i ucieka z kieszeni.