HP Pavilion ZD8100 - nie wyświetla obrazu na ekranie


(MaveRick_) #1

Witam. Znajomej padł Laptop HP ZD8100. Ponoć zamknęła klapę a nie wyłączyła kompa. Gdy chciała włączyć ponownie rozpoczęło się uruchamianie ale bez obrazu. Nic. Twardy dysk chodzi diody od zasilania świecą się. Zaniosła do jakiegoś sklepu gdzie naprawiają laptopy i powiedzieli jej, że padła karta graficzna i trzeba wymienić. Cena 500zl. Czy to możliwe czy ja w konia robią? Oczywiście gwarancja na HP skończyła się 2 miesiące temu. 500zl to nie dużo ale czy to k. graficzna poszła czy może jakaś błahostka i chcą zedrzeć z dziewczyny 500zl?


(stream) #2

MaveRick_ , może napiszcie e-mail do HP i może odpowiedzą.


(system) #3

Raczej jej nie robią w konia. Swoją drogą, to na allegro można to zrobić za 200zł - nie wymieniają nic, tylko (chyba) wlutowują nowe chipsety. Można też spróbować samemu to naprawić, jeśli są to tzw. "zimne luty". W CHIPie sprzed kilku miesięcy albo PCWorldzie pisali o tym.

A do HP bym nie pisał - powiedzieli mi, że ich tuner z USA nie będzie odbierał w Polsce. Tyle, że jakoś potem odbierał... :smiley:


(MaveRick_) #4

Problem powrócił. Znajomej zawołali za naprawe 1200zl. Powiedzieli, że padła płyta głowna ale laptop uruchamia się. To znaczy słychać jak się włącza. Zapalają się diody, dioda twardego dysku mruga.

Czy zna ktoś jakiś dobry serwis komputerowy w Rzeszowie lub okolicach ?