HP - podobne parametry, a cena


(piNwin^) #1

Cześć,

przyszedł zakup kupna laptopa, no i chciałbym się dowiedzieć co wy o tym myślicie.

Jestem przekonany do tego wyboru:

http://www.agito.pl/hp/hp-pavilion-dv5- ... 38919.html - cena spadnie na pewno do 3300zł po nowym roku, więc w sam raz by było - parametry bardzo dobre.

Druga opcja, trochę droższa, bardziej chodzi o wygląd to:

http://www.agito.pl/hp/hp-pavilion-dv5- ... 38921.html

Jakiego wy byście polecili laptopa do 3,5k - dedykowana graficzna z własną pamięcią 512+ram, 4gb ddr2, 320gb dysk, Core2Duo przynajmniej 2,2GHz, 15.4'', bluetooth?

Dzięki.


(Dav4dav4) #2

Polecił bym CI tego HPeka ale trochę się może grzać. Rozglądnij się jeszcze za: Samsung R560, MSI GX620, MSI GX630. Te MSI mają dobre wyposażenie - myszka do gier, gra, plecak :smiley:


(Iwagreg) #3

Witam , w obu przypadkach sprzęcik fajny . Tylko po co przepłacać za wygląd , jak sam napisałeś . Mam jedno zastrzeżenie , w obu opisach jest napęd optyczny : DVD RW , tak napisali , a poniżej obsługiwane formaty - zapis : Blue Ray ROM . Zadzwoń , zapytaj o co im chodziło . Pozdrawiam .


(Dav4dav4) #4

W tych HPekach jest napęd combo BL czyli nagrywa CD/DVD a odczytuje CD/DVD/BL :wink: Przyda się w przyszłości.


(piNwin^) #5

Szajsungi odpadają, złe doświadczenia.

Pierwszy raz o nich słyszę, ktoś miał doświadczenie?

Też o tym słyszałem, ale chodzi o grzanie w grach, czy grzanie po kilkunastu godzinach dziennie ciągłej pracy - internet, gg, word?


(Dav4dav4) #6

Grzeje się raczej podczas użytkowania. Na nhl.pl / notebookchceck.pl sporo piszą o HPekach, MSI, są testy. [do modelatorów - ja nic nie reklamuje tylko czasem tam zaglądam i widziałem co nieco;)]


(piNwin^) #7

No to jest problem. U mnie najprawdopodobniej laptop by chodził około 10 godzin dziennie, więc by chyba się grzał, oczywiście podstawka jest jak najbardziej potrzebna.

Polecacie jakieś inne laptopy do 3,500 PLN z podobnymi parametrami? Jeśli nie będzie innych to kupie jednego z tych wyżej...

-- Dodane 07.01.2009 (Śr) 20:59 --

Żeby się nie grzał, bo będzie około pół dnia chodził.