HP Recovery - próba powrotu do Visty

Mam laptop HP Compaq nx7300. Preinstalowany była Vista, ale ja sformatowałem dysk (zostawiając partycję Recovery) i wgrałem XP. Teraz chciałbym powrócić do pierwotnej wersji, ale nie mam pojęcia jak. Oczywiście F11 nie działa, gwarancja mi się skończyła, płytek sobie nie robiłem żadnych. Zainstalowałem HP Backup and Recovery Manager na tym XP, ale nie widzi on tej pozostawionej partycji. Ktoś ma jakiś pomysł na powrót do Visty?

zadzwoń do serwisu przedstaw sprawe że dzwonisz w celu zamuwienia płyt dodatkowo sobie przygotuj numer seryjny laptopa, model lapka i rodzaj visty podasz swoje dane i otrzymasz dwie płyty jedna z vistą a druga ze sterami czas czekania to od 2 do 4 tygodni ja dostałem po 2 tygodniach oczywiście wszystko jest gratis nic nie płacimy :slight_smile:

Gdy gwarancja się skończyła to też gratis będzie?

Nie pytali mnie o gwarancję :slight_smile:

A wie ktoś czy da się inaczej ten problem rozwiązać. Przecież teoretycznie zostawiona jest partycja recovery z Vistą (pytam z ciekawości, możliwe, że mi się to kiedyś przyda).

Czytałem też o sposobie z aktywowaniem tej partycji, ale to nic nie dało.

Gdzieś też było o naprawie MBR z płyty z Vistą, ale płyty nie mam, więc nie sprawdziłem.

Jeżeli pożyczyłbym od kogoś płytę z odpowiednią Vistą i wgrywając wpisał swój klucz, to wszystko byłoby w porządku?

Tak, a nawet nie musisz dbać o edycję visty - z każdego oryginalnego nośnika zainstalujesz każdą z nich

Pomijając wersję 64bitową?

Temu nie zaprzeczę ani nie potwierdzę, gdyż nie miałem do czynienia z 64-bitową vistą

W XP klucze z wersji x64 nie pasują do x86, a przynajmniej znam jeden taki przypadek, więc prawdopodobnie masz rację

Ok, w takim razie zadzwonię do HP i zapytam co i jak, a zanim płyty przyjdą to pobawię się chyba z czystą Vistą.

Chyba że ma ktoś jeszcze pomysł na uruchomienie tego Recovery?

No wlasnie ja posiadam hp pavilion dv6820ew i rowniez mam partycje recovery ale nie dziala jej odzyskiwanie plytek oczywiscie tez nie mam i nie wiem czy da sie o jakos samemu w domu odzyskac ta viste czy trzeba dzwonic do hp?

Czy to jest napewno za darmo,bo niektorzy pisza ze 30-40zl

Jak zadzwonię do HP to dam znać co mi powiedzieli.

A odnośnie płytek z Vistą, to mogę instalować wersję z płytek, które można dostać na politechnice i wpisać swój klucz?

Jeśli jesteś członkiem projektu MSDN AA…

Co do problemu - proponuję konsolę odzyskiwania Windows XP, komenda bootcfg /rebuild wyszuka ona wszystkie instalacje. Potem bootcfg /add by dodać instalację Visty.

Czyli wychodzi na to, że w takiej sytuacji można zainstalować system z dowolnego nośnika, no nazwijmy to niewiadomego pochodzenia, podając swój legalny cd-key, bo i tak osoba przy zakupie nie dostała płytki z systemem. Nie można przecież sprawdzić czy ten system nie był zainstalowany fabrycznie, bo ktoś posiada tylko naklejkę oraz dowód zakupu. A więc system w laptopie ma legalny. Dobrze myślę?

Właśnie się staję członkiem. :slight_smile:

Co do konsoli, to wypisuje, że nie znalazł pliku hal.dll