HP Wiatrak chodzi bardzo głośno, komputer się grzeje

Witam, mam problem w chłodzeniem moje pc. Jest to HP DC7600, z dołożoną kartą graficzną nVidia GeForce 8400 GS. Ostatnio podczas grania w PES 12 wiatrak zaczął bardzo głośno pracować. Myślałem że komp się zagrzał więc zresetowałem go. Miałem jakieś 10 min spokoju, bo szybko problem wrócił, z tym że już nie podczas gry. Komputer szumi dość dosadnie nawet podczas pisania tego posta, gdzie w przeglądarce mam otwarte 3 karty. Potrafi chodzić głośno nawet kiedy pozamykam wszystkie programy i zostawię go na jakieś 10 min, wtedy jakby coś mu się przestawiało i procek zaczyna chodzić na 100% a komputer hałasować. Dopiero kiedy ruszę myszką i odczekam chwilę, zaczyna cichnąć. Komputer stoi przy oknie więc dopływ powietrza ma, nie dalej jak tydzień temu go odkurzałem więc nie jest zasyfiony. Nie wiem co to może być, proszę help me :wink:

Screen’y podczas gry zminimalizowanej i stanu spoczynku (temperatury mierzone programem HW Monitor) :

9251980146_9f121e79bd_n.jpg

noise1 by jjablek, on Flickr

9251979478_a32461ea60_n.jpg

noise2 by jjablek, on Flickr

rozkręć komputer i dokładnie wyczyść go z kurzu.

Możliwe też że wiatrak kończy swój żywot.

Wymiana to koszt ok 10-15 pln.

Przy okazji nałóż nową pastę.

I chyba masz uwalony czujnik na CPU pokazuje 0 stopni płyta nie powinna mieć 60 stopni w spoczynku , otwórz go dla pewności i wsłuchaj się co powoduje taki hałas

Wyczyściłem go z kurzu ale nie pomogło, po otwarciu zauważyłem że głośno pracuje wiatrak od płyty głównej(?), jest on obok wiatraka od procka i pod tym od zasilacza.

Korekta 10.07.2013 (Śr) 18:15

Pomogło oczyszczenie wiatraka od płyty gł. oraz zebranie połaci kurzu z radiatora pod wiatrakiem procka. Teraz komp chodzi szybciej a już na pewno ciszej :wink: