HP ze5300 40GB->max XX GB. Czy 160GB jest OK?:

(DeePdIVEr) #1

Posiadam HP ze5300 z dyskiem ATA 40GB [WDC WD400UE-00HCTO ATA]. Wszystko działa super, pomimo upływu kilku lat. Jednak dysk stał się zbyt mały na dzisiejsze potrzeby.

Zaplanowałem zakup nowego dysku bezpośrednio w HP Polska. Poinformowano mnie tam rzeczowo, że komputer ten nie był w Polskiej dystrybucji

i nie udzielą mi takiej porady telefonicznie, ani nie podejmą się, nawet odpłatnie, dokonać wymiany HDD w moim komputerze na większy!

Znalazłem więc na Allegro sklep, który oferuje nowe, na gwarancji, dyski 160GB [samsung 2.5cala 160GB 5400rpm ATA-100 (HM160HC)], lecz Sprzedawca nie potrafił udzielić mi informacji, czy mój komputer współpracuje z tak dużymi dyskami.

Sprzedawca nie akceptuje także możliwości zwrotu zakupionego dysku po wyjęciu go z opakowania, jeśli okazało by się, że mój komputer "nie pociągnie" HDD 160GB.

Ponieważ nie mam możliwości pożyczenia nigdzie do testu dysku 160GB, proszę o fachową poradę doświadczonego kolegi/koleżanki na tymże forum.

-Czy mój komputer jest w stanie obsłużyć prawidłowo dysk 160GB?

-Jeśli nie, to jak dużego i jakiego dysku najlepiej mam szukać?

(smoq5) #2

Z tego co udało mi się znaleźć w service manualu dotyczącym tej serii, to wygląda na to, że max dla tego laptopa to 60GB :frowning:

Ciężko powiedzieć czy aktualizacja BIOS coś tutaj pomoże.

(DeePdIVEr) #3

OK. Dziękuję.

60Gb to w zasadzie niczego prawie nie zmienia.

Zawsze przecież mogę podłączyć przez USB 2.0 jakiś duży dysk zewnętrzny. Ale nie o to mi chodzi.

Jednak liczę na to, że wypowie się w tej kwestii ktoś, kto ma 100% pewność.

-Może jest osoba, która wymieniała w tym modelu dysk na większy?

-Może ktoś z doświadczeniem z serwisu HP?

-A może ktoś, kto posiada taki komputer z dyskiem większym niż 40-60GB.