HTC G1 - co o nim myślicie?

Okej! Ja tylko mówię, że lepszy jest iPhone. To, że go nie chcesz, zamyka temat ;D

Wybrałeś G1. Dobry wybór, ale mowie tylko, ze iP lepszy.

a) Nie Android nie ma czegoś takiego jak Apple Store*. Za to ma coś takiego, jak AppStore**, w którym jest około 2 tyś. aplikacji.(iP ma 60 tyś.)

b) Z trybem kalibracji ekranu nie spotkałem się w iPhone (po prostu włączyłem i ekran działał idealnie, nic nie trzeba było kalibrować). Jak to się ma w G1 to nie wiem.

*Apple Store- Sklep internetowy Apple, w którym kupuje się sprzęt Apple (Macintoshe, iPody, iPhony i akcesoria)

**AppStore- Sklep z aplikacjami do iPhone i iPoda Touch.

Tak więc różnica pomiedzy Apple Store i AppStore jest znaczna. :stuck_out_tongue:

Mogę tą stronę z aplikacjami przeglądnąć przez tradycyjny PC? Możesz mi podać do niej linka?

Ale w moim drugim pytaniu chodzi mi o to, że ekran dostosowuje się do tego jak jest ułożony. Więc jeśli trzymam go np. w pozycji poziomej to ekran jest poziomy, a jak jest w pionie to ekran też jest w pionie. Jest coś takiego w G1?

W G1 jest akcelerometr. Ale jest on domyślnie wyłączony.

G1 defaultowo zmienia orientacje ekranu na poziomą, gdy wysuwamy klawiaturę.

Możesz oczywiście pozmieniać w ustawieniach i ekran będzie się dostosowywał do położenia przez cały czas.

Co do aplikacji. Za dużo to Ty do przeglądania nie masz. Ale proszę: (5 sekund w Google)

http://www.android.com/market/

A jak wygląda sprawa z podpięciem tego telefonu do komputera? Od znajomego wiem, że jeżeli sterowniki od Iphone zainstaluję na jednym komputerze, to z zainstalowaniem na drugim może być problem? A ja w domu mam kilka komputerów, więc byłoby to kłopotliwe.

Czy w G1 jest tak samo?

Aha i najważniejsze pytanie: Czy ten telefon obsługuje się w języku Polskim?

Ja podłączam iP do byle jakiego komputera i zawsze działa bez instalacji czegokolwiek :stuck_out_tongue:

Do iP nie ma sterowników, jest co najwyżej iTunes, przez którego dodajesz muzykę.

Istnieje możliwość korzystania z iP na kilku iTunes. Wystarczy zaznaczyć “Ręcznie zarządzaj pamięcią telefonu” :stuck_out_tongue:

Sądzę, ze G1 na pewno jest po polsku :stuck_out_tongue:

Co najwyżej aplikacje mogą byc po ang.

No, ale napisałeś jak działa Iphone, a my już doszliśmy do tego, że ja będę miał inny telefon. Możesz więc powiedzieć mi jak sprawa będzie wyglądać w G1?

Aha - to jest jedyny sklep z aplikacjami w G1? Czy istnieją jakieś inne?

I jeszcze jedno - bo mam sieć w domu zabezpieczoną dla danej grupy Mac Adresów. Czy w G1 nie będzie problemu z zobaczeniem Mac Adresu?

W G1 to będzie (tak myślę) jak z pendrive

Wszystko będzie w jednym katalogu i trzeba to otwierać w fonie odpowiednim programem, np. MP3 innym programem a filmy innym.(Nie miałem dłuższy czas G1 więc nie wiem dokładnie)

Niech się lepiej wypowie ten, kto ma ten tel.

PO jailbreaku, mozesz w kazdej chwili przywrocic oryginalny soft i masz gwarancje…

Wiem, jest to dla mnie duża zaleta, jednak i tak raczej nie kupię tego telefonu…

Jak mówiłem, denerwuje mnie popularność tego telefonu, ale ważna jest też cena - nie jestem w stanie dać 2,5 tysiąca złotych za telefon. W końcu to tylko telefon i nie warto tyle w niego ładować.

ja sprzedałem iPhone 2G 8GB za 800zł w super stanie, teraz można taniej wyrwać :stuck_out_tongue: a nowy iPhone 3G 8GB poniżej 1500zł dorwiesz…

popularność? nie wiem jak ty ale ja bardzo bardzo rzadko widuje iPhone w czyiś rękach na ulicy…

Nieważne. Kuba się zdecydował na G1- jego wybór i jakby co, to on będzie żałował decyzji a nie my.

Pójdź do salonu Ery i pobaw się G1 (w salonach Ery często zamiast telefonów są atrapy, często G1 to też atrapa i nic z nim nie można zrobić. Jedyny działający telefon na ich wystawie to iPhone, reszta to tylko chyba “dla ozdoby”)

Jeśli będziesz miał szczęście to trafisz na działającego G1 a nie na samą obudowę… Era jest strasznie wkurzająca z tymi atrapami telefonów na wystawach ;/

Poszperaj też w necie i na forach poświęconych G1. Zawsze lepiej wiedzieć więcej przed zakupem o danym towarze.