HTML 5 zużywa więcej zasobów od Flash

Witam ! Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jak oglądam filmy w HTML5 w 1080p na youtube mój procesor jest bardziej obciążony co skutkuje włączeniem wiatraków w lapku  niż przy odtwarzaniu za pomocą starego flashowego odtwarzacza i wtedy wiatraki są cicho ? Dzieje się tak i z Firefoxem i z Chromem. Format robiłem niecały miesiąc temu więc system jest świeży. A z tego co czytałem to HTML5 powinien zużywać mniej zasobów.

Z tym zużywaniem mniejszej ilości zasobów to tak nie do końca.

ewentualnie możesz spróbować włączyć akcelerację w przeglądarce

Hm. Sam fakt obciążenia procesora jest dla mnie dziwny. Na pewno działa akceleracja sprzętowa? Teraz odpaliłem YT w 1080p w Safari (Mac) w HTML5 i użycie procesora jest na poziomie 1%, od czasu do czasu skoczy do 3%. Zimny jak lód. Nie wiem jak to na Windows wygląda, ale powinno podobnie.

A żeby ją włączyć to mogę skorzystać z tego poradnika ? http://antyweb.pl/przyspieszamy-chrome-i-firefoksa/# w ogóle w firefox odtwarzacz HTML5 nie ma wszystkich kodeków u mnie…

możesz. kodekami się nie przejmuj, ja też nei mam wszystkich i filmy działają - no z wyjątkiem tych wymagających tworu o nazwie silverright

A jest jakiś inny sposób ? bo w chromie nie zgadzają się funkcje które mam włączyć. A jak włączę w Firefox HTML5 to moge oglądać tylko filmy w 720p.