Html/Div/Css gdzie błąd?

(Radusss) #1

(Kubarek) #2

no, ale co ma się pokazać, jak żadnego tekstu nie wpisałeś ? :wink:

(Radusss) #3

Ależ wpisywalem ^^

Tutaj akurat to usunelem...

Gdy wpisywalem jakiś tekst owszem pojawialo się to ale w bezladnie, a powinny się ,,zrobić'' ladne tabelki tak jak w poradniku.

@Edit

Nikt nie wie? ):

(Bambit) #4

no właśnie?

wpisz sobie coś to tabelka będzie się powiększać.

zresztą jak chcesz to możesz sobie do tego css'a dodać parametr height: 500px; to tak przykładowo i zobaczysz, że powiększa się.

oczywiście

np. http://www.webinside.pl/webstandards/artykuly/205

(Radusss) #5

@up

Przecie napisalem już, że wpisywalem i nic to nie dawalo ... tekst byl tak jakbys normalnie napisal i nie bylo tabelek.

Dodalem to co mówileś do wszystkich td w css i pojawilo się to : http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... c2b7c60abb

Potem dodalem tylko do samej td (ten pierwszy) i dalej bylo to samo.

Już sam nie wiem. Chyba wszystkiego próbowalem, to musi być jakiś latwy bląd.

(Bambit) #6

(Radusss) #7

No teraz mam inną sprawę (nie będe new top'a zakladal bo bym tylko zaśmiecil)

1.Otóż czytalem tu gdzieś, że aby część grafiki (powiedzmy ta na której wyświetlany jest tekst) powiększala/przesuwala się w dól wraz z treścią należy wykasować height i zakończyć stylami css. I wlasnie jakie to style?

1. Można pociąć lay'a na divy w photoshopie, lecz jeżeli ktoś się uprze robić to ,,ręcznie'' to jak można sprawdzić ile height i wight ma dana część grafiki?

2. Slyszalem gdzieś, że jest sposób aby poszczególnych stron naszej strony nie czeba bylo wklejać kilka razy (hyperlinki, hmm chodzi o to żeby nie powtarzać elementów grafiki tylko żeby zrobić to raz a podstrony się do tego odnosily)

Zrozumial ktoś pyt3 ? Po chyba nawet ja go nie zrozumialem :expressionless: :wink:

(Airborn) #8

żeby strona się przesuwała to oczywiście nie może być ona ograniczona od dołu (właśnie przez height), w przeciwnym razie wewnątrz danego div'a pojawią się paski przewijania, aby tło nieskończenie długim div'ie powtarzało się stosujemy background-attachment, żeby się powtarzało background-repeat

każdy praktycznie program graficzny (nawet paint) pokazuje współrzędne kartezjańskie danego zdjęcia, w Photoshopie, w okienku Nawigatora możesz wybrać zakładkę Info, wyświetla tam aktualne pozycje kursora, możesz też wybrać np. Zaznaczenie prostokątne i zaznaczyć fragmentt obrazka a wypełnione zostaną pola Wysokość i Szerokość

Albo ja nie rozumiem, albo chodzi o stronę w ramkach :wink:

(Fąfel) #9

Można też PHP :wink:

(Radusss) #10

@Airborn

Czyli w stylu css który określa tego diva mam dodać background-repeat i background-attachment tak?

Btw. Oczywiście pod spodem może być stopka?

@Fąfel

O, tak PHP kojarzy mi się z tą sprawą.

Możesz rozwinąć swoją odpowiedz ? :wink:

(L337 Crew) #11

:google:

(Airborn) #12

oczywiście z odpowiednimi warościami, ale o tym szerzej w google :wink:

(Radusss) #13

No i co my byśmy zrobili bez google ? ^^

Świat by się zawalil.

Dziękuje wszystkim za tak szybkie odp.

@Edit :

Hmm mam jeszcze jeden problem związany z background-repeat i background-attachment

CSS :

BODY {

background-color: #FFFFFF;

text-align: center;

} 

div.id0707 {

{background-repeat:repeat-x}

{background-attachment:scroll}

}

Początek kodu HTML :

ostateczny!! copy

I zamiast sie ladnie przwijać (grafika id0707) to tekst idzie dalej i wychodzi poza grafike na biale tlo.

Gdzie zrobilem bląd?

Ps: Ten kawalek zastępuje w tym przypadku znacznik ?

Bo normalnego nigdzie nie moge znaleść

[code] [b][/b]

(Airborn) #14

matko jedyna, cóż to za składnia?!

div.id0707 {

background-repeat:repeat-x

background-attachment:scroll

}

pozatym co Ty chcesz osiągnąć? by tło się jednocześnie powtarzało i przesuwało?? zastosuj raczej albo background-repeat albo background-attachment

(Radusss) #15

Już tak próbowalem, dalej to samo ):

(Kubarek) #16

powinno być:

div.id0707 {

background-repeat:repeat-x;

background-attachment:scroll;

}

zabrakło średników

np. masz wzorek, jakieś linie( obrazek 8x8 px ), i one się powtarzają, ale też jednocześnie przesuwają :wink:

(L337 Crew) #17

sam mam identyczny problem, więc jak uda Ci się to zrobić to możesz mi pw napisać :mrgreen:

zmień oś !!

Zamiast x daj y :wink:

Ale niestety nie rozwiąże to problemu z przesunięciem stopki ...

(Airborn) #18

próbowałeś tylko jednym atrybutem?

(Radusss) #19

Tak, próbowalem już wszystkich możliwości.

Hmm a tu jest wszytko dobrze? :

(Airborn) #20

tego kodowania się niestosuje...

pokaż może reszte kodu