Huawei E169 - Po restarcie komputera modem uszkodzony

Witam, mam problem ze swoim modemem Huawei E169 (posiadam go od lutego), około godziny 12:00 nie przeczuwając co się świeci wyłączyłem komputer (standardowo) włączam komputer około 15 a tu nie widzę CD-ROMu od Huawei, za chwile dymek (Nie rozpoznano urządzenia USB, ponieważ ma awarie) nie wiem czy tak ale jestem tak zdenerwowany że nie mam siły o tym myśleć, zaraz słowa “K****, co jest?!” Patrze na modem dioda wesoło się świeci i czeka na podłączenie do sieci. Rozłączyłem z portu i podłączyłem ponownie do USB modem a tu dalej chmurka że awaria. Coraz bardziej zirytowany zresetowałem komputer, ponownie to samo. Uruchomiłem Fedore 15, która ma sterowniki do tego modemu, także system nie wykrył modemu. Coraz bardziej nerowy, postanowiłem podłaczyć do innego komputera - awaria. Poźniej kilka razy rozłączałem, podłaczałem pod port, bezskutecznie. A teraz systemy wcale nie wykrywają modemu - nawet awarii, głucho i tyle. A dioda się świeci - na zielono (nie ma SIM), lub niebiesko (gdy wykryje sieć) więc modem pracuje, jednak systemy nie wykrywają go. Nie wiem co się stało, przestał działać bez żadnych oznak że coś się stanie. Komputer z którym pracuje jest uziemiony, posiada listwe przeciwprzepięciową i markowy zasilacz Fortron z serii APN. Nerwowo.

Systemy na których sprawdzałem

Windows 7 Professional x64

Ubuntu 11.04 x86

Fedora 15 x64

Windows XP Home Edition SP3 x86

Jak sądzicie coś można zrobić czy szukać nowego dongla?

Jak sprzęt zakupiony od któregoś operatora telefonii komórkowej, to bierz dowód zakupu + umowa i idź do salonu operatora niech sprawdzą.

modem zakupilem na allegro, gwarancja jest, jednakze zrobily sie na nim odpryski lakieru + peknieta jest zatyczka jak sadzisz w takim stanie przyjma gwarancje?

Dodane 08.08.2011 (Pn) 20:45

Odeslalem go na gwarancje, sklep do czasu wysylki nie robil problemow.