Hub USB nie lubi pendrivow

witam :slight_smile:

jako ze w kompie (Win XP SP3) mam niewiele wyjsc USB uzywam od dawna ( !!

Niestety, od niedawna (aczkolwiek nie pamietam co robilem przed pojawieniem sie dolegliwosci) hub nie chce wspolpracowac z dowolnym z 3 posiadanych pendrivow. Dotyczy to dowolnego portu USB w hubie.

Po wlozeniu dowolnego pendriva przez pare sekund nic sie nie dzieje po czym mam oslawiony bluescreen.

Dzieje sie tak w 90% przypadkow uzywania pendivow. Czyli w pozostalych 10% jest OK. A zatem co moze byc powodem?

System mam czysty, wielokrotnie skanowany i na biezaco pod ochrona.

Prosze o rady i pozdrawiam.

Może nie ma podłączonego zasilania?

Albo - porty USB są podwójne, ale współdzielą m.in. zasilanie. Może coś jest podłączone do tego drugiego, co ciągnie dużo prądu, a hub nie ma własnego zasilania.

dzieki za odp.

Hub ma mozliwosc zasilania na dwa sposoby i przetestowalem obydwa a poza tym ostatnio zawsze tylko jeden USB byl wykorzystywany (przez pendrive wlasnie) pozostale 2 byly wolne.

Tym niemniej kiedys TO DZIALALO nawet przy rownoczesnym zajmowaniu 2 lub 3 portow a teraz nie chce :frowning: no i dlaczego czasem (te ca 10%) sie udaje?

Może coś ci się zwaliło w tym HUBie.

Teraz można kupić nowy za “grosze”, ostatnio na allegro kupiłem 4portowy za niecałe 10zł z przesyłką.

no wiec dopowiem ze jest to kolejny hub, chyba 3-ci ktory ma ta przypadlosc. Kazdy z nich z poczatku dzialal w 100% a po czasie przestawal. Tyle ze ja je wymienialem po reinstalkach windowsa wiec trudno jakies wnioski wyciagac.

A może to te peny są nie całkiem ok, sprawdzałeś jak się zachowują podłączone bezpośrednio do kompa?

Miałem kiedyś pena (z biedronki) który pod usb2.0 działał ok ale na usb1.1 przy wgrywaniu większych plików nagle znikał (windows go przestawał widzieć i trzeba było odłączyć i ponownie podłączyć).

dzieki za odp. Uzywam tych pendrivow na stacjonarnym kompie i na 2 laptopach. Na laptopach nie ma ZADNYCH problemow. Temat dotyczy wylacznie stacjonarnego ktory przy zakupie 10 lat temu mial jedynie USB 1.0/1.1 a pozniej dolozono don karte z USB 2.0 wiec moze tak karta pada… ciekawe tylko ze zawsze z takim opoznieniem od rozpoczecia stosowania kolejnego huba. No i kazdy z tych hubow mial problemy wylacznie z USB a czytniki kart zawsze dzialaly OK.