Huby z muzyką bluesową

Zainstalowałem niedawno DC++. Jestem fanem bluesa, więc chciałem pościągać sobie trochę utworów. Jednak szukanie ich w gąszczu publicznych hubów to strata wielu godzin :o . Może polecicie mi jakieś huby ze sporą ilością muzyki bluesowej? Dzięki z góry! !!

sailor9 a jak ma sie do tego ustawa o ochronie praw autorskich ??

Z tego co wiem jeśli ściągam plik na własny użytek to nie jest to nielegalne. A jeśli jednak jest, to chyba powinno się uznać programy p2p za nielegalne i zakazać ich instalowania?

Złączono Posta : 24.01.2006 (Wto) 12:39

‘„Art. 23. 1. (26) Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

2. (27) Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

pisma urzędowe

Art. 231. (28) Nie wymaga zezwolenia twórcy przejściowe lub incydentalne zwielokrotnianie utworów, niemające samodzielnego znaczenia gospodarczego , a stanowiące integralną i podstawową część procesu technologicznego oraz mające na celu wyłącznie umożliwienie:

  1. przekazu utworu w systemie teleinformatycznym pomiędzy osobami trzecimi przez pośrednika lub

  2. zgodnego z prawem korzystania z utworu.

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r.

o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Dz.U.00.80.904 z późn. zm.

Jeżeli masz oryginalny nośnik to w formie kopii bezpieczeństwa (jeżeli zezwala na to producent lub autor) owszem.

W takim układzie zamknijmy sklepy z bronią i amunicją, sklepy żelazne (bo można w nich kupić siekiery, noże i łańcuchy), sklepy sportowe (bo można kupić w nich pały do baseballa), apteki i sklepy chemiczne (bo można w nich kupić środki trujące) itp.

To jest taka sama demagogia jak i Twoja 8)

Na posiadanie broni trzeba mieć zezwolenie.

Siekiery, noże i łańcuchy, pały do baseballa itp. mają swoje podstawowe funkcje, dla których zostały wymyślone (na pewno nie w celu krzywdzenia innych), a jaka jest podstwowa (i jedyna) funkcja p2p? Wymiana plików, których 99% można uznać za objęte prawami autorskimi.

Nie uprawiam demagogii. Zacytowałem w poprzednim poście przepisy.

sailor9 same programy (z porama wyjątkami) są jak najbardziej legalne. A to, że, piractwo jest uprawiane dzięki nim to już inny problem. Program p2p

został stworzony z myślą o swobodnej wymianie plików pomiędzy użytkownikami - nikt nie zakładał od razy przestępczego działania :!:

Tak czy inaczej - jeśli ściągasz pirackie wersje to jest to nielegalne i nic tego nie zmieni :slight_smile:

Z ustawy, którą zacytowałeś równie dobrze można zinterpretować na niekorzyść posiadania takich plików (niestety, jak coś powstaje u nas, to jest niezrozumiałe - sami urzędnicy, prawnicy widzą co innego).

Pisze tu

pytanie tylko, co kryje się pod tym pojęciem ?? Utwór muzyczny, czy utwór w sensie prawniczym

Ja to rozumiem tak - jeśłi właściciel praw autorskich do utworu pozwolił na rozpowszechnianie, to nie ma sprawy. Pytanie. Czy mp3 zrobione przez osoby trzecie spełniają te wymogi ?? Nie. Jeśli kupiłeś płytę, zrobiłeś mp3 i rozpowszechniłeś bez zgody - to w tym momencie sprawa jest jasna - popełniłeś przestępstwo (oczywiście nie kieruję tego do Ciebie) :slight_smile: