Huczenie w komputerze

Po pewnym czasie jak uruchomię komputer zaczyna w coś w nim huczeć.

Dźwięk przypomina pracę napędu ma wysokich obrotach. Sprawdzałem napędy CD i DVD wkładając do nich płyty bez zarzutu. Wizualnie też wszystko wygląda dobrze. Co to może być? Nic nie instalowałem i wszystko jest tak jak zawsze. Po restarcie komputera znowu jest dobrze ale przez pewien czas po ok. 10min. wszystko się powtarza. Może zna ktoś taki przypadek?

Witam.

Myślę, że to wina wiatraczków, zobacz czy nie są zabrudzone. Może wystarczy je przeczyścić.

Pozdrawiam.

no to na pewno wentylator któryś, sprawdź temperaturę sprzętu czy drastycznie się nie podniosła; no i otwórz obudowę i sprawdź “na oko” i “na ucho” skąd to się wydobywa… przeczyść dokładnie sprzęt, jeżeli to nie pomoże lub jeżeli na wyłączonym komputerze spróbujesz kręcić którymś z wiatraczków i on sam się swobodnie nie porusza to jedynie albo regeneracja wiatraczka (dokładne czyszczenie i oliwienie po dokładnym rozebraniu go) lub wymiana chłodzenia na którymś z podzespołów)

Dzięki za szybkie odpowiedzi! Na razie przedmuchałem całą budę w środku był totalny syf. Narazie jest dobrze, poczekamy zobaczymy! Pozdro!

No to mamy odpowiedz dlaczego sie tak dzieje :slight_smile:

Pozdrawiam.