Huczenie w komputerze

(Jarkis) #1

Po pewnym czasie jak uruchomię komputer zaczyna w coś w nim huczeć.

Dźwięk przypomina pracę napędu ma wysokich obrotach. Sprawdzałem napędy CD i DVD wkładając do nich płyty bez zarzutu. Wizualnie też wszystko wygląda dobrze. Co to może być? Nic nie instalowałem i wszystko jest tak jak zawsze. Po restarcie komputera znowu jest dobrze ale przez pewien czas po ok. 10min. wszystko się powtarza. Może zna ktoś taki przypadek?

(Filip Adamuss) #2

Witam.

Myślę, że to wina wiatraczków, zobacz czy nie są zabrudzone. Może wystarczy je przeczyścić.

Pozdrawiam.

(Adrian) #3

no to na pewno wentylator któryś, sprawdź temperaturę sprzętu czy drastycznie się nie podniosła; no i otwórz obudowę i sprawdź “na oko” i “na ucho” skąd to się wydobywa… przeczyść dokładnie sprzęt, jeżeli to nie pomoże lub jeżeli na wyłączonym komputerze spróbujesz kręcić którymś z wiatraczków i on sam się swobodnie nie porusza to jedynie albo regeneracja wiatraczka (dokładne czyszczenie i oliwienie po dokładnym rozebraniu go) lub wymiana chłodzenia na którymś z podzespołów)

(Jarkis) #4

Dzięki za szybkie odpowiedzi! Na razie przedmuchałem całą budę w środku był totalny syf. Narazie jest dobrze, poczekamy zobaczymy! Pozdro!

(Filip Adamuss) #5

No to mamy odpowiedz dlaczego sie tak dzieje :slight_smile:

Pozdrawiam.