Huk pisk i cdrom nie chce sie otworzyc

(Fortun15) #1

pomóżcie,włożyłem płyte po włączeniu jej był huk . już nie mogłem otworzyć cdromu. prawdopodobnie pękła płyta w środku. czy obłaca się rozkręcać kompa POMÓŻCIE :frowning: :frowning:

(fiesta) #2

A w jaki inny sposób chcesz wyciągnąć napęd z obudowy i wyciągnąć pękniętą płytę ze środka ?? Nie rozumię pytania czy opłaca sie czy nie :? :? :?

(Zbych ) #3

I tak musisz rozkręcić kompa żeby wyciągnąć napęd jeżeli napęd jest na gwarancji jest szansa że go naprawią lub wymienią tak miał mój kumpel i to mnie bardzo zdziwiło gdyż byłem na 100% pewny ze w wypadku rozerwania płyty i to jeszcze nie markowej gwarancji mu nie uznają, otrzymał nowy napęd. Jak po gwarancji to można samemu spróbować rozkręcić napęd wysypać rozerwaną płyte a może akurat bedzie sprawny a jak nie to nowy.

(:: MARIO ::) #4

a jak nie pękła płyta to poszedł mechanizm :slight_smile: spróbij wycągnąć cd ze środka przez włożenie jakiegoś druta w taką dziurke na panelu :slight_smile: chwyć szyfladke i pocągnij delikatnie do siebie :slight_smile: moze wyjdzie :slight_smile:

(Fortun15) #5

Nie wiem fiesta 1 raz mi sie zdazrzylo ze nie chce sie cdrom otworzyć. Nie wiem myslalem ze jest inny sposob ze wyjąc. Probowalem juz wkladac w dziurke takim drucikiem niesteety tak samo slychac zeniby sie otworzy a tu NIC.

(:: MARIO ::) #6

rozstaje rozkręcić ino :slight_smile:

(Squo4) #7

Odłącz zasilanie i wtedy włóż w tą dziurę jakiś sztywny drut - jak nie pójdzie, to zrób jak ci Mario napisał. Aha i soczewkę lasera nie wszystkim można czyścić!

(Fortun15) #8

Rozkrecilem wyjełem chyba wszystkie cząstki plyty z cdroma no i wszysto glacy przykrecilem wlaczam kompa i dalej nie moge otworzyc napędu :frowning: :frowning: :frowning:

(pysiu) #9

weś lepiej do serwisu zanieś mniej szkody sobie narobisz :wink: :wink:

(Marekpratnicki) #10

pewnie zabki ci poszly ktore wysuwaj cd-roma! !!

(lazikar) #11

Chyba :o Jak już to musisz porządnie go sprawdzić może go blokuje jakaś odłamek który przeoczyłeś. Jednak radziłbym ci zanieść go jednak do serwisu. Choć jak to sam napęd to nie wiem czy warto jak nie jest na gwarancji. :smiley:

(Fortun15) #12

Jest na gwarancji, tylko czy mi przyjma jak ja sam juz to otworzylem

(lazikar) #13

Teraz to już nie. Jak masz na gwarancji to trzeba było zanieść przed otwarciem. :frowning:

(Marekpratnicki) #14

heheheheh !!

(Fortun15) #15

hehehehhehe bardzo zabawne Fradalku

(Marekpratnicki) #16

nie zabawne ale prawdziwe

(Fortun15) #17

Wiesz nie wiem czy jest to smieszne bo nie mam kasy na nowy cdrom dla mnie jest to tragedia :evil: Widac lubisz smiac sie z ludzkiego nieszczescia

(Marekpratnicki) #18

nie lubie sie smiac!! ale nie maz innego wyjscia!! umnie tak samo piszczy ale jakos dziala!! nieraz musze go otwierac widelcem :smiley:

(Fortun15) #19

ja nie moge a niechce czegos wylamac, silowo to mozna ale skutki mogą być gorsze woel nie ryzykowac.