Hurtowa podmiana ikon,jak?

Witam wszystkich :wink:

Otóż ściągnołem Paczke ikon tylko ze niewiem jak je podmienić hurtowo,tzn zebym nie musiał sie bawic z każda z osobna.Dodam że ikony są w formacie .png ,jeśli to w czyms pomoże.

najpierw użyj tej strony żeby zmienić format na *.ico

a do zamiany wszystkich ikon najlepiej użyć jakiegoś programu. np TuneUp Utilities

Musze koniecznie zmieniać format ikon? A jeśli tak to czy jest jakiś sposób na zrobienie tego hurtowo,ponieważ mam troche tych ikon do przekonwertowania.

IconPackager v4.0 [ENG]

Rozmiar: 23.68 MB

Autor: Stardock.net, Inc.

HOME: http://www.stardock.com/products/iconpackager/

Proste w użyciu narzędzie posiadające rozbudowaną bazę ikon które możemy dowolnie zaadoptować na potrzeby naszego systemu. Program ponadto posiada możliwość komunikacji z serwerami na których znajdują się bazy ikon oraz ich pobierania. Dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

System Requirements:

Windows XP (32-bit), Server 2003 (32-bit and 64-bit) and Vista (32-bit and 64-bit)

50MB free drive space

256MB RAM

Languages Supported: Danish, English, French, Italian, Japanese, Korean, Spanish

w rejestrze mozesz pozmieniac domyslne ikony systemu

Aby łatwo zmienić domyślną ikonę folderu, należy dokonać następujących zmian w rejestrze:

  1. Najpierw uruchom edytor rejestru: Start > Uruchom > regedit

  2. Odnajdź klucz o nazwie: HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryDefaultIcon

  3. Prawidłowa wartość tego klucza powinna być następująca: C:WINDOWSSYSTEMshell32.dll,3

Teraz zamień ją na ścieżkę do twojej ikony, gdzie ostatnia cyfra (w powyższym przykładzie cyfra 3) to numer ikony w bibliotece ikon (plik typu xxx.dll). Ikony są numerowane od zera (0,1,2, i tak dalej).


Wydawałoby się, że zmiana ikonki folderów powinna być możliwa przez zakładkę Typy plików w Opcjach folderów. Z jakiegoś jednak powodu to nie działa i trzeba zrobić wpis w rejestrze. Otwieramy więc klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer i tworzymy w nim podklucz Shell Icons bo najprawdopodobniej go nie będzie. W tym podkluczu trzeba teraz utworzyć nową wartość ciągu o nazwie 3. Wpisujemy do niej ścieżkę do pliku z nową ikonką. Jeśli plik zawiera wiele ikon (DLL, ICL), trzeba dopisać jeszcze numer żądanej ikonki po przecinku. Następnie trzeba skasować plik z cache’em ikonek. Nazywa się on IconChache.db i można go znaleźć w katalogu C:\Documents and Settings\użytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji. Trzeba pamiętać, że folder Ustawienia lokalne jest ukryty. Teraz pozostaje się już tylko wylogować i zalogować ponownie lub ponownie uruchomić komputer. Niecierpliwi mogą zabić proces explorer.exe i uruchomić go ponownie jeśli nie zostanie uruchomiony automatycznie po zabiciu.