I3 2100 się grzeje?

ok zrobię i zaraz sprawdzę temp.

powinieneś sobie zamontować dodatkowy wentylator na tył obudowy :slight_smile:

to tak na marginesie piszę :wink:

poza tym ta pasta wymieniana 2 dni temu też się musi wygrzać

Tylko ja nie widzę powodu aby katować ten procek przez IBT, to jest bez sensu, tym bardziej na boksowym chłodzeniu :expressionless:

Po pierwsze to co wyciska z tego procka IBT nigdy nie zostanie wyciśnięte w “normalnym” użytkowaniu.

Po drugie IBT ma sens po OC a nie na stock taktowaniu.

Jeżeli OP chce zrobić jakiś test to skierowałbym się np do WinRAR albo 7-Zip i wykonał 30 minutowy test wydajności w tych programach, to powinno dać wszystkie odpowiedzi.

Ewentualnie zainstalować OCCT, zrobić 30 minut do godziny testu i tyle, po co męczyć ten procesor przez IBT…

wentylatory chce kupić 2 jeden z przodu nadmuchuje i z tyłu wydmuchuje

Dodane 29.10.2012 (Pn) 20:54

właśnie też tak sobie myślałem że IBT obciąża CPU na 100 % a taki warfighter na 80 % a jest to na prawdę wymagająca gra. A jak winrarem zrobic test ?

a sprawdź Ty te temperaturki tym

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

i tak jak semtex mówi daj mu 30 minut tym

http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Progra … 28567.html

Klikasz Narzędzia->Wykonaj test wydajności

ktoś mi powie jeszcze jak wykonać test w tym programie OCCT bo nie wiem co i jak tam ustawić

2_png_300x300_q85.jpg

:slight_smile:

na ile min ?

30minut daj

zaznacz kropke w tym okienku automatic

i wpisz w min 30

a h 0 albo puste zostaw

daj 30 min, u mnie jest krótki czas, bo testowałem wstępne OC, możesz też zaznaczyć “use all logical cores” "

ten program coś mi źle pokazuje bo mpisze że CPUTIN ma ok 90 stopni :open_mouth: i wyskakuje błąd za max to jest 85 a ja mam 92

Dodane 29.10.2012 (Pn) 21:24

to zrobic test w winrar’em ?

to zrób win rarem

narzędzia—wykonaj test wydajności

Albo nie radzi sobie z czujnikiem na Twojej płycie albo ma rację :lol:

Zrób test WinRAR, powinien starczyć :wink: Później wykonaj przyjemniejszy test, zagraj w najbardziej wymagającą grę jaką masz, ze 2 godzinki, w tle mniej uruchomiony program typu HwMonitor i po grze sprawdź jakie miałeś temperatury :wink:

Osobiście proponuję Ci zmianę coolera dla Twojego CPU, kup jakiegoś Fortisa, Ferę, freezera lub coś w przedziale do 120zł, będziesz miał niskie temperatury, większą ciszę i lepszy komfort :wink:

po ok 33 min testu zużycie procesora było ok. 85 % a temperatura proca max 50 stopni (cały czas prawie 47-48 stopni) Myślę że pozytywnie :slight_smile:

Pograj troszkę, jak mówiłem, w coś wymagającego, daj znać jakie temperatury :slight_smile:

Test wydajności OK IMO, tylko nie wiem czy w WinRAR można adresować więcej RAM, w 7-zip, którego używam, dając mu ponad 6GB RAM procek ciśnie na 100%, nie tak ekstremalnie jak w np. OCCT lub IBT ale też całkiem zacnie :wink:

dzisiaj już zbyt czasu nie ma żeby pograć z 2 godziny(jutro szkoła :stuck_out_tongue: ). Jutro po szkole pogram z pare godzinek w Ghost Recon Future Solider i dam wam znać jakie temperatury

no i bardzo dobre temperatury ,bo i tak przecież w 100% procesor nie jest wykorzystywany,

a te dodatkowe wentylatory jak zainstalujesz to,żeby to dało efekt obudowa powinna być zamknięta :wink:

http://www.voluu.ugu.pl/pomiar-temperat … entylacja/

a Putina to unikaj :slight_smile:

podusiłem procka na nowy mostwanted i temperatury ledwo 50 stopni sięgały ale tż zużycie było ok. 35 % więc jest ok zaraz na czyms mocniejszym podusze go :stuck_out_tongue:

Spróbuj uzyskać te same warunki jak wtedy kiedy miał 64-66 stopni (żeby porównać).