I5 vs Phenom II

Mój kumpel chce w niedługim czasie wymienić kompa . Teraz by kupił 550+ga-ma70t-ud3p ale czy lepiej poczekać na i5 ? Wg teraźniejszych informacji płyta gł. ok 500 i proc 600 ? Czy warto czekać ? Czy brać teraz Am3 ?

Zależy czy mu bardzo potrzebny. Ja bym czekał.

Ale czy i5 nie będzie wydajnościowo porównywalne z Phenomem II ? No bo logicznie sądząc wydajność jest teraz taka Core Quad-Phenom II-Core I7 To teoretycznie Intel będzie chciał zapełnić tą lukę pomiędzy i7 i C2Q .

Tego nikt nie wie, za miesiąc będzie wiadomo, ale raczej szybszy od Quada i Phenoma II nie będzie.

To chyba lepiej żeby brał AM3 z tego względu iż to czkanie jest trochę bez sensu . Zawsze można tłumaczyć że lepiej poczekać i kupic lepszy ale tak by się czekało w nieskończoność . I jeszcze pare pytań:

1.Co będzie lepsze e7400/e8400 czy 550/720

2.Jak często da się odblokować dodatkowe rdzenie w Athlonie ?

3.Jakie płyty gł. mają te funkcje (Acc i Aoc ) ?

cytuje;scorpio

Aby odblokować 4 rdzeń trzeba mieć płytę z SB710 lub SB750 z funkcją ACC, nie wszystkie sztuki są podatne na odblokowanie.

Szczegółowa lista procesorów, które mogą pracować jako czterordzeniowe:

0851 FPMW (w przypadku modelu 710)

0904 CPMW, 0904 EPMW i 0904 BPMW (w przypadku modelu 720 BE)

Te płyty mają ACC

AsRock A780GXH/128M

ASRock A790GXH/128M

AsRock AOD790GX/128M

Biostar TA790GX 128M

Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.0

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Gigabyte GA-MA790X-UD4

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

MSI 790GX-G65

W athlonach nie odblokuje dodatkowych rdzeni, ponieważ to natywne dwurdzeniowce. Tylko w penonie można

Phenom II 550 jest porównywalny z e7400, a jest tańszy i ma odblokowany mnożnik.

http://www.wklej.org/id/132377/

vademecum-amd-phenom-odblokowanie-rdzeni-t340162.html

No chyba kpisz? E7400? Tylko z którym Phenomem? Bo przy moim wymięka i to bardzo… I to na każdym polu…

Phenom II 550 to jest dwurdzeniowiec.

W aplikacjach wielowątkowych to na pewno, ale nie w jedno i dwu wątkowych.

A czy Asus Crosshair III na Acc i Aoc ? Wiem że msi 790fx-gd70 na te funkcje . A czy lepiej zainwestować w gigabyte ga-ma770t-ud3p czy w coś lepszego ? Bo teoretycznie płyty główne najwyższej klasy będą dłużej wspierane przez producenta niż te niższej . Które z tych płyt jest najlepsza i musi mieć Acc i Aoc GA-MA790fXT-UD5P

Asus Crosshair III

msi 790fx-gd70

ga-ma770t-ud3p

Ułańska fantazja fanatyka AMD, który jest w posiadaniu kiepskiego procesora.

Już nawet używkownicy AMD stwierdzili, że Phenom pierwszej generacji jest kiepski, a Ty takie banialuki wciskasz…

E7x00 będzie gorszy tylko w dwóch zastosowaniach: kompresji wideo oraz 3D Studio maxie. Nie liczę jakiś super wyjątkowych zastosowań - z unktu widzenia normalnego użytkownika PC’a (takiego typowego) Phenom I jest nieporównywalnie wolniejszy od E7x00.

Proponuję wejść na stronkę http://benchit.pl/procesory/porownanie i nie opowiadać bzdur :slight_smile: E7400 wygrywa tylko w jednym teście - Microsoft Excel 2007, przeważnie jest wolniejszy od mojego 1/3 mowa o e7400, a przecież mój ma wolniejszy zegar. A to tylko w aplikacjach działających na dwóch rdzeniach. Sam pomyśl co się dzieje przy 4 :slight_smile: Wyjaśnię ci na przykładzie o którym już pisałem kiedyś - włączam sobie render w Blenderze na 2 rdzenie, zapominam o nim i spokojnie gram w Fallouta 3 bez ścinek na ultra w 1600x1200 z aa :slight_smile: Spróbuj tego na e7400 :slight_smile:

focus. wiele testów zrobił i wie co jest szybsze w grach oraz aplikacjach, a ty Phenom dalej czytaj testy wygodne dla siebie tak jak każdy fanboy to robi.

Wybacz phenom ale focus ma rację bez urazy ale AMD PHENOM pierwszej generacji był produktem hmm kiepskim… Mój znajomy miał właśnie phenoma x4 i wcale nie był z niego zadowolony bardzo się grzał i do tego w grach w porównaniu z intelem wypadał bardzo blado.

Edziu, ale prosze nie zaprzeczaj faktom :slight_smile:

Dodane 22.08.2009 (So) 8:25

wiele testów robił hahaha, własnie widze.

Mam uważać ze jest lepszy od ekipy benchit ? Nie wydaje mi się.

Chcesz zobaczyć tylko to co chcesz zobaczyć.

benchit nie robi dobrych testów.

Oczywiście, ze się myle, udowodnij mi że jest inaczej :slight_smile: Tylko nie wydaje mi się ze masz lepsze źródła testów niż oni.

Te Phenomy były w testach gier o ~1/2 słabsze od Quadów, o dziwo nie było w grach różnicy między najlepszym i najgorszym Phenomem… no może 1 klatka.

Ty jesteś autorem :slight_smile: No to gratuluje, ale chyba nie w tej bajce :slight_smile: 30% wolniej niż u mnie przykro mi…