I5 vs Phenom II

(Adam Grela) #1

Mój kumpel chce w niedługim czasie wymienić kompa . Teraz by kupił 550+ga-ma70t-ud3p ale czy lepiej poczekać na i5 ? Wg teraźniejszych informacji płyta gł. ok 500 i proc 600 ? Czy warto czekać ? Czy brać teraz Am3 ?

(mati75) #2

Zależy czy mu bardzo potrzebny. Ja bym czekał.

(Adam Grela) #3

Ale czy i5 nie będzie wydajnościowo porównywalne z Phenomem II ? No bo logicznie sądząc wydajność jest teraz taka Core Quad-Phenom II-Core I7 To teoretycznie Intel będzie chciał zapełnić tą lukę pomiędzy i7 i C2Q .

(Emilmlo) #4

Tego nikt nie wie, za miesiąc będzie wiadomo, ale raczej szybszy od Quada i Phenoma II nie będzie.

(Adam Grela) #5

To chyba lepiej żeby brał AM3 z tego względu iż to czkanie jest trochę bez sensu . Zawsze można tłumaczyć że lepiej poczekać i kupic lepszy ale tak by się czekało w nieskończoność . I jeszcze pare pytań:

1.Co będzie lepsze e7400/e8400 czy 550/720

2.Jak często da się odblokować dodatkowe rdzenie w Athlonie ?

3.Jakie płyty gł. mają te funkcje (Acc i Aoc ) ?

(Krispal) #6

cytuje;scorpio

Aby odblokować 4 rdzeń trzeba mieć płytę z SB710 lub SB750 z funkcją ACC, nie wszystkie sztuki są podatne na odblokowanie.

Szczegółowa lista procesorów, które mogą pracować jako czterordzeniowe:

0851 FPMW (w przypadku modelu 710)

0904 CPMW, 0904 EPMW i 0904 BPMW (w przypadku modelu 720 BE)

Te płyty mają ACC

AsRock A780GXH/128M

ASRock A790GXH/128M

AsRock AOD790GX/128M

Biostar TA790GX 128M

Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.0

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Gigabyte GA-MA790X-UD4

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

MSI 790GX-G65

(mati75) #7

W athlonach nie odblokuje dodatkowych rdzeni, ponieważ to natywne dwurdzeniowce. Tylko w penonie można

(Emilmlo) #8

Phenom II 550 jest porównywalny z e7400, a jest tańszy i ma odblokowany mnożnik.

http://www.wklej.org/id/132377/

vademecum-amd-phenom-odblokowanie-rdzeni-t340162.html

(Phobos64) #9

No chyba kpisz? E7400? Tylko z którym Phenomem? Bo przy moim wymięka i to bardzo... I to na każdym polu...

(Emilmlo) #10

Phenom II 550 to jest dwurdzeniowiec.

W aplikacjach wielowątkowych to na pewno, ale nie w jedno i dwu wątkowych.

(Adam Grela) #11

A czy Asus Crosshair III na Acc i Aoc ? Wiem że msi 790fx-gd70 na te funkcje . A czy lepiej zainwestować w gigabyte ga-ma770t-ud3p czy w coś lepszego ? Bo teoretycznie płyty główne najwyższej klasy będą dłużej wspierane przez producenta niż te niższej . Które z tych płyt jest najlepsza i musi mieć Acc i Aoc GA-MA790fXT-UD5P

Asus Crosshair III

msi 790fx-gd70

ga-ma770t-ud3p

(focus.) #12

Ułańska fantazja fanatyka AMD, który jest w posiadaniu kiepskiego procesora.

Już nawet używkownicy AMD stwierdzili, że Phenom pierwszej generacji jest kiepski, a Ty takie banialuki wciskasz...

E7x00 będzie gorszy tylko w dwóch zastosowaniach: kompresji wideo oraz 3D Studio maxie. Nie liczę jakiś super wyjątkowych zastosowań - z unktu widzenia normalnego użytkownika PC'a (takiego typowego) Phenom I jest nieporównywalnie wolniejszy od E7x00.

(Phobos64) #13

Proponuję wejść na stronkę http://benchit.pl/procesory/porownanie i nie opowiadać bzdur :slight_smile: E7400 wygrywa tylko w jednym teście - Microsoft Excel 2007, przeważnie jest wolniejszy od mojego 1/3 mowa o e7400, a przecież mój ma wolniejszy zegar. A to tylko w aplikacjach działających na dwóch rdzeniach. Sam pomyśl co się dzieje przy 4 :slight_smile: Wyjaśnię ci na przykładzie o którym już pisałem kiedyś - włączam sobie render w Blenderze na 2 rdzenie, zapominam o nim i spokojnie gram w Fallouta 3 bez ścinek na ultra w 1600x1200 z aa :slight_smile: Spróbuj tego na e7400 :slight_smile:

(Emilmlo) #14

focus. wiele testów zrobił i wie co jest szybsze w grach oraz aplikacjach, a ty Phenom dalej czytaj testy wygodne dla siebie tak jak każdy fanboy to robi.

(Mateusz Golebiowski) #15

Wybacz phenom ale focus ma rację bez urazy ale AMD PHENOM pierwszej generacji był produktem hmm kiepskim..... Mój znajomy miał właśnie phenoma x4 i wcale nie był z niego zadowolony bardzo się grzał i do tego w grach w porównaniu z intelem wypadał bardzo blado.

(Phobos64) #16

Edziu, ale prosze nie zaprzeczaj faktom :slight_smile:

-- Dodane 22.08.2009 (So) 8:25 --

wiele testów robił hahaha, własnie widze.

Mam uważać ze jest lepszy od ekipy benchit ? Nie wydaje mi się.

(Emilmlo) #17

Chcesz zobaczyć tylko to co chcesz zobaczyć.

benchit nie robi dobrych testów.

(Phobos64) #18

Oczywiście, ze się myle, udowodnij mi że jest inaczej :slight_smile: Tylko nie wydaje mi się ze masz lepsze źródła testów niż oni.

(Toffik325) #19

Te Phenomy były w testach gier o ~1/2 słabsze od Quadów, o dziwo nie było w grach różnicy między najlepszym i najgorszym Phenomem... no może 1 klatka.

(Phobos64) #20

Ty jesteś autorem :slight_smile: No to gratuluje, ale chyba nie w tej bajce :slight_smile: 30% wolniej niż u mnie przykro mi...